×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Інститут стратегії культури розпочинає свою роботу

На виконання Стратегії розвитку культури міста Львова 2025 створено окрему комунальну установу – Інститут стратегії культури. Підпорядкований Департаменту розвитку Львівської міської ради, Інститут буде займатися аналітикою, моніторингом, освітніми та комунікаційними проектами у сфері культури – ЛМР вже затвердила його Програму діяльності на 2018-2021 рр.

У червні 2017 року Львівська міська рада затвердила «Стратегію розвитку культури м. Львова до 2025 року». Відтепер за послідовним та системним виконанням цієї Стратегії буде стежити Інститут стратегії культури. Обов’язки керівника Інституту наразі виконує Юлія Хомчин – депутатка Львівської міської ради 7-го скликання, секретарка  постійної комісії культури, молодіжної політики та спорту, одна з розробниць Стратегії, менеджерка культури з понад десятирічним стажем.

Як повідомила Юлія Хомчин, пріоритетними напрямками діяльності Інституту є підвищення ефективності культурних установ, залучення мешканців до творення культурного життя міста, налагодження горизонтальних і вертикальних зв’язків між діячами культури, модернізація системи формальної освіти, підтримка і розвиток неформальної культурної освіти впродовж життя.

«Інститут планує у співпраці з дослідниками напрацювати методологію соціологічного дослідження та сформувати показники для щорічного моніторингу галузі культури у Львові, щоб таким чином стежити за впровадженням Стратегії розвитку культури. З цією ж метою планується проведення бієнале «Форум культури» та проведення регулярних сесій стратегічного планування для міських установ культури.

Щоб допомогти міським закладам культури розвиватися і забезпечувати високоякісні культурні послуги для містян і гостей Львова, Інститут розробить спеціальну програму з децентралізації, брендування та просування культурних закладів та туристичних об’єктів. Також йдеться про створення «мережі культури» – комунікативної платформи для установ, закладів та організацій культури, що діють на території м. Львова», - зазначила Юлія Хомчин.

За словами очільниці Інституту, освітні програми є одним з ключових пріоритетів роботи Інституту. Тому у співпраці з УКУ та іншими ВНЗ Львова буде розроблено і впроваджено програму для працівників музеїв, пілотні освітні програми музичного, образотворчого та театрального спрямування для шкільних та позашкільних закладів освіти.

«Ще одне важливе завдання Інституту – розробка Положення, створення та адміністрування Фонду культури, який, згідно Стратегії, мав би збирати та розподіляти на прозорих засадах додаткові ресурси для культурних проектів.

Міжнародна співпраця у сфері культури теж покладена на новостворений Інститут. Аплікація на Європейську столицю культури та культурна дипломатія Львова внесені у Програму роботи до 2021 року. Серед заходів також – міська програма резиденцій для митців та менеджерів у сфері культури», - розповіла Юлія Хомчин.

Наразі завершується формування команди Інституту та реєстраційних процедур, і розпочинається робота над скликанням наглядової ради та створенням власної айдентики і сайту. Вже незабаром відбудеться перша презентація Інституту стратегії культури та його програми роботи для широкого загалу.