×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів’ян у День міста запрошують на концерт українського співака зі США Ерка

5 травня у Львівській обласній філармонії відбудеться ювілейний концерт «На хвилях кохання» співака Єрка (Северина Палидовича). Про це під час прес-конференції повідомив депутат Львівської міської ради, меценат Роман Грицевич.

На одній сцені із шансоньє Ерко виступлять також Народний артист України Павло Дворський, Заслужені артисти України Володимир Кудовба та  Ігор Коцаба, поет та Заслужений діяч мистецтв України Богдан Стельмах, чоловічий вокальний октет «Орфей», Київський естрадний оркестр «Bona Nota» та інші.

«Я щиро вдячний пану Ерку за те, що він завітав до Львова і подарує нам свій концерт. Два роки тому у Львівській опері уже відбулись виступи співака. Вони пройшли дуже успішно, зала була переповнена. На наступний день ми відвідали воїнів АТО у Львівському військовому шпиталі і пан Ерко передав кошти на лікування воїнам», - сказав Роман Грицевич.

У цьогорічному концерті «На хвилях кохання» прозвучать авторські пісні Ерка та пісні Богдана Веселовського.

«У моєму доробку є 9 записаних альбомів, в одному з них - 17 пісень Богдана Веселовського, - розповідає Ерко, - Для мене це особливий композитор. Він так само жив на чужині як я. Все своє життя мріяв приїхати в Україну. І тепер нарешті я можу це робити вільно, відтак - даю концерти, займаюсь благодійною діяльністю. Зокрема, підтримую пластовий курінь «Чорноморці», передавав кошти від діаспори під час Помаранчевої революції, АТО». До речі, Помаранчева революція вперше показала світу, що є Україна, бо раніше для іноземців все було Росією», - зазначив Ерко.

Своїми думками про концерт поділився Заслужений артист України Володимир Кудовба.

«Для мене події столітньої давності, коли жив молодий Веселовський, Кос-Анатольський, ці довоєнні шлягери, які написані з душею, є надзвичайно важливими. Той час для мене є чорно-білим, важко уявити, чи були тоді зелені древа, червоні квіти. Але коли я почав співати Веселовського, зрозумів, наскільки просто і глибоко він вкладав слова у дуже прості, доступні легкоспівані мелодії. І для мене той час став різнобарвним. Ми зараз, як і сто років тому перебуваємо у військовому стані. Важкий час, але, разом з тим, маємо бажання рухатись вперед. І ця музика нагадує, що якщо є війна, то це не означає, що немає любові і пісні. Попри все, ми мусимо тримати свій дух і співати пісні, які не втратили своєї актуальності й до нині», - зауважив Володимир Кудовба.  

Довідка: Северин-Мстислав-Ігор Палидович (сценічне ім’я Ерко ) -  народився в с.Гостів, тепер Тлумацький район, Івано-Франківська обл. Батьки Северина працювали у Львівському оперному театрі — тато був диригентом і музикантом в оркестрі, композитором, а мама — артисткою, співачкою і танцівницею.

У кінці війни, сім'я Палидовичів подалася зі Львова на Захід, де опинилася в німецькому концтаборі, звідки через декілька місяців їх звільнили американські військові. У 1949 році переїздить на постійне проживання в США.

У дискографії Ерко шість музичних альбомів. У 2016 році кошти, виручені з продажу компакт-дисків, Ерко перерахував на лікування бійців АТО.