×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Уляна Пак просить встановити у Львові нову пам’ятну дошку Станіславу Людкевичу

За словами депутата ЛМР Уляни Пак, на пам’ятній дошці композитору Станіславу Людкевичу на вул. Нижанківського, 5 вказана інформація, яка вказує на те, що Станіслав Людкевич був Героєм Соціалістичної Праці, що, однак, жодним чином не відображає його заслуг перед Україною.

Водночас Станіслав Людкевич - видатний український композитор, диригент, музикознавець, фольклорист, педагог та один з найбільш вагомих діячів Західної України початку ХХ ст. Він став першим музикантом-професіоналом на цих теренах, фундатором провідних музичних жанрів, насамперед симфонічного та інструментального. У спадщині С.Людкевича переважають монументальні твори, присвячені героїко-патріотичній тематиці.

«Станіслав Людкевич виступав за збереження українських традицій, шанобливе ставлення до видатних діячів українського народу. У 1919 р. організував Комітет ушанування пам'яті померлих композиторів. В 1948 р. категорично відмовився осудити композитора Василя Барвінського, 1963 підписав лист до голови Президії ВР СРСР Л.Брежнєва про його звільнення і реабілітацію», - йдеться у депутатському зверненні.

«Вважаю, що в першу чергу про Станіслава Людкевича варто згадувати як про видатного українського композитора та музикознавця, а не Героя Соціалістичної Праці», - зазначає Уляна Пак.

Відтак, депутатка просить демонтувати та встановити нову пам’ятну дошку Станіславу Людкевичу, яка б повністю відображала всі його заслуги перед Україною.