×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові допоміжні приміщення будинків передаватимуть у власність ОСББ

У Львові при створенні ОСББ допоміжні приміщення у багатокватирних будинках  безоплатно передаватимуть у спільну власність його мешканців, а не залишатимуть на балансі міста, як то є зараз. 

Як повідомив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук, це передбачатиме проект ухвали про врегулювання передачі допоміжних приміщень ОСББ, яку вирішили напрацювати під час спеціальної наради у ЛМР, де розглядала його депутатський запит щодо цього питання.

Проектом ухвали планується, що місто передаватиме у власність ОСББ приміщення, які є спільним майном багатоквартирного будинку та входять до переліку «допоміжних». Згідно із Цивільним кодексом України, Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», це приміщення, що забезпечують експлуатацію багатоквартиного будинку та побутове обслуговування його мешканців: колясочні, комори, горища, сміттєкамери, підвали, шахти, машинні відділення ліфтів тощо. У випадку спорів проводитиметься незалежна будівельно-технічна експертиза, за результатами якої визначатиметься тип приміщення (допоміжне чи нежитлове), а відтак і його власник – ОСББ чи місто.

«Вирішення конфлікту між ОСББ та виконавчою владою щодо власності допоміжних приміщень вигідне обом сторонам. Отримуючи допоміжні приміщення, мешканці будинків почуватимуться повноцінними господарями у них, зможуть розпоряджатися своїм майном. Водночас міський бюджет звільниться від потужного навантаження. Адже якщо місто зберігає за собою навіть нелику частку у будинку, то зобов’язане забезпечити його утримання, ремонт ­ - всі витрати по будинку загалом (дах, фасад, внутрішні мережі, тощо). А здебільшого це старі багатоповерхівки, які потребують постійних та великих капіталовкладень. Тож чи вартують ці кілька квадратних метрів комор і підвалів того, щоб бюджет зазнавав великих втрат? В Європі у більшості країн утримання та управління будинками вже давно повністю перейшло до ОСББ. А у Львові цей процес наразі гальмується виконавчою владою», – пояснив Веремчук.

Нагадаємо, під час сесії ЛМР, 22 березня,  Валерій Веремчук повторно скерував депутатський запит щодо необхідності привести процедуру списання з балансу багатоквартирних будинків у Львові у відповідність до законодавчої бази України. Адже понад рік   він отримував чисельні звернення від голів ОСББ, які скаржилися на передачу допоміжних приміщень будинків на баланс ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради».