×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Центр для дітей з особливими освітніми потребами буде у Львові

Інклюзія або включення – методика, при якій дітей з особливими потребами навчають у звичайних школах разом зі здоровими дітьми. Інклюзивне навчання прийшло на заміну інтернатам та навчанню таких дітей вдома.

Батьки, які зіткнулися із фактом, що їхня дитина особлива, знають, що до неї потрібен особливий  підхід, як в навчанні так і в вихованні. Та як навчати і виховувати таких дітей, батьки знають не завжди. Депутати від «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово наголошували: інклюзивна освіта важлива і треба створювати установи, які надаватимуть її якісно.

Комісія гуманітарної політики у Львівській міській раді, яку очолює депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Іванів, напрацювала проект ухвали «Про створення комунальної установи Інклюзивно-ресурсного центру міста Львова». Окрім Тетяни Іванів, до комісії також входять представники нашого об’єднання в міськраді Оксана Рубай, Олена Пасевич та Ігор Стояновський.

«Центр створюємо для того, щоб вивчити потреби дитини і надати їй якісні послуги. Так діти зможуть навчатися в садку чи школі. Окрім того, цей центр буде покликаний підтримувати тих педагогів, які працюватимуть з дітьми, де в класах будуть діти з особливими потребами.

Для Львова це перший інклюзивно-ресурсний центр. Законодавець визначив, що на кожних тисячу учнів має бути один такий. Тому таких центрів буде щонайменше дев’ять у Львові. Відкриємо перший і зрозуміємо, які працівники потрібні для послуг, які там будуть», - розповіла депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Рубай.

На важливості інклюзивної освіти наголошує і директор школи, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Іванів: «Діти з особливими потребами не повинні ніяк відчувати меншовартості. Дуже важливо, щоб вони навчалися у звичайних садочках, школах та університетах».

Відео: