×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Зменшити генерування шкідливих відходів можна через податок на поліетиленові пакети, – Оршак

Під час сесії 22 березня депутати Львівської міської ради звернулися до ВРУ із пропозицією встановити податок на поліетиленові пакети – місцевий або державний - та зобов’язати торгові мережі впровадити альтернативу «поліетилену», що дозволить зменшити генерування цих шкідливих відходів.

Зокрема, йдеться про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про держаний бюджет України», Закону України «Про відходи» в частині виробництва, реалізації та використання поліетиленових пакетів.  Також депутати закликають до того, аби торгові мережі і торгові об’єкти  забезпечили свої заклади альтернативою поліетиленовим пакетам, наприклад, у розмірі 30% від загальної кількості.

«Левова частка відходів в Україні, які шкодять навколишньому середовищу та  мають довгий термін розкладання, – це поліетиленові пакети. І це проблема масштабу, яку потрібно вирішувати на законодавчому рівні. Впровадивши податок, вдасться обмежити використання поліетилену за рахунок збільшення його вартості. Кошти від податку можна буде згенерувати в екологічний фонд для створення об’єктів утилізації цих відходів. Також це сприятиме розвитку підприємств з виготовлення альтернативних видів пакетів та упакувань, їх конкурентноспроможності на ринку попиту і пропозицій. Відповідно дасть поштовх і громадянам використовувати упакування з паперу, картону, джгуту, льону, еко-пакети», – коментує ініціатор звернення, голова депутатської екологічної комісії, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак.

Вона переконана, що такі «заходи та нововведення сприятимуть зменшенню попиту на поліетиленові пакети, тим самим зменшуючи їх генерування на сміттєзвалищах, а також підвищуватимуть рівень екологічної свідомості і культури громадян».