×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати просять надати повну інформацію про кредитну історію Львова

Беручи чергові багатомільйонні кредити чи укладаючи лізингові договори для закупівлі транспорту потрібно розуміти, як це позначиться на бюджеті міста зараз  та у подальші роки. Тільки у 2018-ому обслуговування кредитних зобов’язань та часткове повернення тіла кредиту вартує Львову 420 млн гривень.

«Сьогодні для закупівлі 150 нових автобусів пропонують по лізинговій угоді взяти 800 мільйонів гривень. Врешті можемо отримати замкнуте коло. Вирішуючи через придбання транспорту одну проблему, є ризик загнати місто в іншу. Гарантом виплати коштів по лізинговій угоді є місто. А зазначу, що з 2002 року Львів узяв кредитів на 100 мільйонів євро та 23 мільйони доларів. Частину вдалося виплатити, але головні повернення припадуть на 2024-2025 роки. Нові кредити, позики, лізинги лише  посилять навантаження на бюджет. Маємо розуміти, чи місто зможе його осилити», – заявив під час сесії Львівської міської ради, керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук.

Відтак він закликав, щоб уже на наступному засіданні сесії ЛМР депутатам надали для розгляду повну інформацію про кредитну історію Львова із чітко розписаними виплатами на наступні роки.

«Яким є прогнозований кредитний ліміт міста? Скільки ще грошей планується позичати? Наразі ми цього не знаємо. А без такої інформації бездумно підтримувати кредити – не логічно і безгоcподарно», – резюмував Веремчук.