×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Школи, камери, два муніципали

Згадайте охоронців у своїх школах. Зазвичай – це дідусі, які хоч і дуже люблять дітей  та турбуються про них, проте не зможуть впоратися із нападом зловмисників. Натомість таке завдання під силу львівським муніципалам. Хлопці та дівчата з муніципальної варти проходять спеціальні навчання, мають спецзасоби та знають, як поводитися із порушниками порядку.

Безпека у місті – одне з пріоритетних завдань «Об’єднання «Самопоміч». Першочергово у безпеці мають бути діти. Відтак ми маємо забезпечити належний нагляд за школами та дитсадками. Завдяки сучасним технологіям та злагодженій роботі муніципальної варти Львова місто може гарантувати безпеку у навчальних закладах.

Система відеоспостереження вже працює у п’ятнадцяти львівських школах. Ще сім шкіл обладнують відеокамерами.

Юрій Дільначальник управління безпеки міста, працює над встановленням у Львові камер відеоспостереження, аби відстежувати все, що відбувається у місті. Зараз у системі відеоспостереження Львова – близько двох сотень камер.

Звісно, камери не затримають злочинців, але вони дають змогу оперативно відреагувати міським охоронцям. Кожна школа облаштована кнопкою тривоги та сигналізацією. Це все виведено на пульт, тобто у разі незаконного проникнення приходить повідомлення до керівника навчального закладу, в охоронні органи, після чого група реагування виїжджає на місце.

«Саме відеоспостереження не оберігає, але не дає можливості вкрасти, бо злодій бачить камери. У нас велика проблема з покаранням за злочини. Є багато випадків, коли поліція ловить злодія, а суд його відпускає. Найбільша проблема – це відсутність покарання. Наше завдання – щоб відеоспостереження унеможливлювало крадіжки, щоб у всіх школах міста Львова були камери, щоб наша «Муніципальна варта» спільно з охоронними компаніями, які ми долучаємо, дбала про безпеку наших дітей. Нічого більш важливого нема», - сказав Андрій Садовий, міський голова Львова, лідер «Об’єднання «Самопоміч».

Вдень школи теж будуть під охороною львівських муніципалів. Вже обрано десять шкіл, де тестово Львівське комунальне підприємство «Муніципальна дружина» охоронятиме порядок.

Заклади освіти та лікарні Львова має охороняти «Муніципальна варта», що має відповідні засоби та зв’язок. З таким закликом голова львівського міського осередку Самопомочі Андрій Шевців виступає ще з 2015 року.

«Почастішали випадки викрадення техніки з шкіл. Зловмисники проникали через вікно і виносили цінні речі. У повноваження поліції не входить постійне патрулювання навчальних закладів. Вони лише час від часу проїжджають повз. Тому нам дуже важливо встановлювати оглядові камери у школах. Так ми вбережемо себе від злочинців», - розповідає Тетяна Іванів, директор Львівської середньої загальноосвітньої школи №82, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Нагадаємо, запровадження системи відеоспостереження в школах і в усіх громадських місцях задля безпеки є одним з пріоритетів стретегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» - Львів 2020.