×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові вимагають припинити використання навчальних закладів задля політичного піару та агітації

Депутат Львівської міської ради від УКРОПу, голова фракції Ігор Телішевський зареєстрував проект ухвали, яка вимагає заборонити політичну агітацію у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста Львова. Голосувати за ухвалу депутати будуть на одній з найближчих сесій міськради. 

«Для забезпечення належного здійснення навчального-виховного процесу законодавство встановлює низку основоположних гарантій, однією з яких є недопущення перетворення загальноосвітніх навчальних закладів на поле для ведення громадсько-політичної діяльності. На жаль, події останніх років свідчать про грубі порушення імперативного принципу аполітичності освітнього середовища як під час виборчого процесу, так і в періоди між проведенням виборів», - йдеться у документі.

Так, за словами укропівця Ігоря Телішевського, з метою недопущення втручання у навчально-виховний процес та захисту інтересів дітей і молоді, пропонується встановити, що на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста Львова не допускається розповсюдження реклами політичного характеру, здійснення політичної агітації та персонального брендингу у будь-якій формі. При цьому матеріально-технічна база навчальних закладів міста Львова не повинна використовуватись для розміщення громадських приймалень і політичної агітації, у тому числі для розповсюдження прихованої реклами.

Довідка. Згідно з статтею 6 Закону України «Про освіту» одним з принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій. Стаття 8 Закону встановлює, що навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, а залучення учнів і студентів до участь в політичних акціях під час навчально-виховного процесу не допускається. Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про загальну середню освіту» у загальноосвітніх навчальних закладах забороняється утворення і діяльність організаційних структур політичних партій. Окрім цього, виходячи з положень статті 63 Закону «Про освіту» об’єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, не мають використовуватись не за призначенням.