×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У дитсадок без черги: діти в пріоритеті

Львів – місто успішних людей, зайнятих важливою, цікавою та корисною роботою. За останні роки кількість робочих місць у Львові зросла в рази і буде зростати й надалі. Щоб подбати про майбутнє покоління львів’ян, потрібно забезпечити усіх дітей місцями в садочках. Адже батьки повинні бути певні, що їхнє чадо в надійних руках фахового вихователя, в теплому та чистому приміщенні, має належний догляд та розвиток. До 2020 року кожна дитина у Львові буде забезпеченою місцем у садочку – це один з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч».

Торік у Львові, за кошти міського бюджету, тривали активні роботи з відновлення вивільнених від орендарів приміщень дитячих садків, а також збільшували кількість груп дошкільної освіти у чинних садках. Для прикладу, у відновленому садочку № 39 ще у  серпні 2017 року закінчили ремонт. Там відкрито чотири групи, де навчають 117 дітей.

«У 90х роках народжуваність у місті падала і багато дитячих садків не могли набрати дітей у групи. Відповідно зменшувалась кількість садочків. Приміщення дошкільних навчальних закладів віддавали в оренду. В останні роки ситуація з народжуваністю кардинально змінилася. Львів’ян стає більше, і дитячі садки потрібно повертати місту. Зараз ми відновлюємо ці садочки. Вони потребують ремонту та переобладнання під потреби діток», – розповіла Тетяна Іванів, педагог, голова комісії гуманітарної політики, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Для відновлення роботи дошкільного навчального закладу не достатньо лише повернути приміщення. Орендарі, які використовували дитсадки для своєї господарської діяльності, доволі часто змінювали саме планування приміщень. Тепер місто відновлює необхідне для дитсадка планування, встановлює нові санвузли, закупляє ліжечка, кухонне приладдя та інший інвентар.

«Зараз у Львові близько три тисячі дітей чекають на місце у садочку. А це близько ста груп», – додала Тетяна Іванів.

Прийом дітей у садочки зараз відбувається через електронну чергу. Це максимально відкрита система, яка дає можливість уникати корупційних ризиків. Батьки, які подали заявку у дитсадок, в реальному часі слідкують за переміщенням черги. Пільговики, зокрема діти військових, що захищали наші землі на Сході, потрапляють у садки без черги.

За даними міського управління освіти, на відновлення роботи дошкільних закладів у 2017 році було виділено двадцять п’ять мільйонів гривень, у 2018 році – двадцять два з половиною мільйони гривень.

«Цього року у нас амбітні плани – ми повинні вийти до 1 тисячі нових місць у садочках, а на 2020 рік ми повинні забути у Львові про черги у садочках. Всі діти повинні бути в садочках. До Львова також багато дітей приїжджає з навколишніх сіл, якщо батьки тут працюють. Тому ми зацікавлені, щоб у навколишніх населених пунктах також будували садочки. Фінансово ми будемо допомагати будувати такий садочок у Рясне-Руській. Якщо інші населені пункти будуть мати таке бажання, чим зможемо, тим допоможемо. Ми цього року відкриваємо великий садочок у Винниках, на Левандівці. Плани амбітні, роботи багато», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, повноцінне забезпечення дітей місцями у дошкільних навчальних закладах є одним з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» – Львів 2020.