×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Будьте в теплі та здорові», - лікар Ігор Стояновський

Вже декілька днів Львів тероризує холодний циклон. За прогнозами синоптиків, потепліє не швидше, ніж за тиждень. При сильних морозах може виникнути гіпотермія – значне зниження температури тіла. Коли стовпчик термометра опускається нижче 15 градусів, краще залишатися вдома. Проте не кожен може дозволити собі таку розкіш, адже робота не чекає. Лікар-хірург, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Стояновський розповів, як вберегтися від переохолодження у люті морози.

«Перш за все, увагу потрібно звернути на одяг. Він повинен бути багатошаровим.Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Одяг має бути цілком вільним, краще коли на розмір більшим від того, який носите зазвичай. Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, шапку та шалик. Коли на вулиці мороз, то здоров’я важливіше за фігуру. Тому їжте калорійну їжу і ніколи не виходьте на мороз голодними. Пізніше, коли потепліє, зженете ці калорії пробіжкою.

Якщо відчуваєте, що починаєте змерзати, то почніть активніше рухатися. Можете трішки пострибати, так посилите кровообіг у замерзаючих судинах. Лише не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше переохолоджується.

У жодному разі не вживайте алкогольні напої, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи, що призводить до переохолодження. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, і це заважатиме вберегтися від ушкоджень. Нікотин також згубно впливає на стінки судин. Будьте в теплі та здорові!».