×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«За скандал на АТП-1 директор Хамула має бути притягнутий до кримінальної відповідальності», – Веремчук

Окрім звільнення, директор АТП-1 Орест Хамула має бути ще й притягнений до кримінальної відповідальності за скандал, коли охоронці не лише не пропустили на територію комунального підприємства депутатів Львівської міськради, а й застосували до них фізичну силу.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук, який сьогодні взяв участь у засіданні робочої групи з вивчення інциденту.

За словами Веремчука, події на АТП-1 підпадають під статтю 351 ККУ «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради». Зокрема, у ній йдеться, що «невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації – караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

«Зокрема, під створенням штучних перешкод у роботі йдеться і про ненадання можливості народному депутатові України, депутатові місцевої ради здійснити контрольну перевірку дотримання законів на певному підприємстві. Так, створення штучних перешкод може проявитися, наприклад, у розпорядженні не пропускати  депутата на підприємство для перевірки додержання на ньому законності. Орест Хамула не лише порушив закон, а й підставив своїх підлеглих», – пояснює депутат.

Також він нагадав, що від початку вкрай скептично ставився до призначення банкіра Ореста Хамули керівником транспортного підприємства.

«Прогноз, що отримаємо чергового чиновника не на своєму місці, повністю виправдалися. Орест Хамула неодноразово доводив, що абсолютно не володіє ситуацією на підпримстві. Вершиною недолугого керівництва Хамулою стала ситуація із арештом автобусів за борги перед ЛАЗом. Він першим, як добрий фахівець і господарник, мав би заявити, що арешт автобусів не забороняє їхнього використання. Натомість під дудку з-гори змальовував страшну картину ймовірного транспортного колапсу, демонстрував журналістам автобуси, які не можуть покидати територію АТП-1. Якщо все було так критично, то яким чином арештовані автобуси знову почали курсувати містом?», – зазначив Веремчук.