×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Підтримка українських героїв повинна бути не лише на міському, а й державному рівнях

Львів має чимало напрацювань щодо соціальної підтримки бійців АТО, зокрема, забезпечення їх житлом. Проте на державному рівні такі програми відсутні. Депутати Львівської міської ради, зокрема від «Об’єднання «Самопоміч» звернулися до Верховної Ради України та Кабінету міністрів, щоб усі напрацювання, які є у Львові, лягли в основу державних програм соціальної підтримки бійців.

«Я звернулась до міського голови з проханням стимулювати представників державної влади виконувати ті, задекларовані права, які надані учасникам бойових дій - забезпечити їх житлом. Зокрема мова йде про осіб, які повернулися з війни інвалідами. Згідно Закону України про соціальні гарантії ветеранів війни, особи з інвалідністю третьої групи, впродовж двох років мають отримати житло від держави. Проте відповідної програми забезпечення героїв житлом на загально-державному рівні немає.

У черговий раз ми просимо нарешті на державному рівні отримати постанову, про забезпечення житлом учасників бойових дій», - розповідає Олена Пасевич, вдова учасника АТО, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч».

На сьогодні у Львові є більше декількох десятків учасників бойових дій з пораненнями, контузіями, каліцтвом. При цьому, постанова № 719 Кабінету Міністрів України передбачає забезпечити житлом інвалідів лише першої та другої групи. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово зверталися до міністра соціальної політики з цим питанням. Проте на сьогодні воно залишається неврегульованим.

 «Мусимо звернутися до Прем’єр-міністра, до Верховної Ради України, щоби всі ці напрацювання, які в нас є, лягли в основу державних програм, щоб всі категорії учасників, які мають мати державну підтримку, її мали реально. Тому що ми у Львові насправді перебираємо на себе частково функції держави, забезпечуючи наших хлопців всіма тими можливостями, які дає місто. А це, в першу чергу, має робити держава.

Я би просив, щоб ми також було офіційним повідомлення стосовно кооперативного житла, щоби ми розрахували наші можливості, щоб інформація була максимально публічна. Тому що в цій ситуації потрібна максимальна публічність і максимальна відкритість», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.