×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Проект «Шкільне молоко» запрацював. Ідею підхоплюють інші міста України

На початку грудня минулого року журналісти ТСН Тиждень на каналі 1+1 разом із депутаткою Уляною Пак започаткували у Львові незвичний для України проект - «Шкільне молоко». Ідея полягала у тому, щоб протягом двох місяців у одній зі шкіл міста діти щодня вживали одну склянку молока.

Зі щоденного раціону українські діти критично недоотримують кальцію. З добової норми у 1000 мг - в кращому випадку дитині за день перепадає 300, або навіть 80 мг! Незалежно від рівня забезпеченості сім’ї.

Отож для старту проекту обрали класичну гімназію при ЛНУ ім. І. Франка та СЗШ №20.

На початку проекту дані медиків були невтішні – у 80% дітей спостерегли брак вітаміну Д3 та кальцію, такого необхідного для кісток.

Для «молочного» проекту Федерація регбі Львівщини замовила з Фінляндії спеціальний молокомат, який встановили у гімназії.

Через два місяці щоденного вживання молока діти знову пройшли безкоштовні дослідження у лабораторії «Ескулаб». Результати вразили навіть самих лікарів: у дітей рівень кальцію виріс на 5, 10 а подекуди на 20%.

Тішить, що учні з великим ентузіазмом поставилися до проекту, їм було дуже цікаво пити молоко із незвичного новенького апарату, бути учасниками такої ініціативи.

«Приємно, що у нас є підтримка управління освіти і департаменту гуманітарної політики ЛМР. Найближчим часом плануємо проводити зустріч з надавачами послуг із харчування у школах і рекомендувати їм переглянути раціон школярів, доповнивши його молоком та молочними продуктами», - додає депутатка Уляна Пак.

Після розголосу проектом зацікавилися й інші міста України. Наприклад, придбали молокомат в одну зі шкіл Вінницької області, у Давидові, що на Львівщині, вже вирішили  щодня давати дітям молоко, до Уляни Пак також телефонували з Києва, аби дізнатися деталі придбання молочного апарату, також до журналістки телеканалу 1+1, авторки телесюжету, Галини Сєргєєвої дзвонили з міста Дніпро представники місцевої влади, повідомили про виділення кількох мільйонів гривень на молочну програму у дніпровських школах.

Додамо, що у Фінляндії склянка молока в день – нормальна практика у всіх школах країни. Там це визначено на законодавчому рівні.

Є надія, що скандинавську ініціативу, втілену у Львові, підхопить вся країна, і українські школярі будуть здоровішими.