×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові роботу великих комунальних підприємств перевірятимуть міжнародні аудитори

У четвер, 25 січня, під час засідання сесії Львівської міської ради розглядатиметься проект ухвали «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради».

Ініціатором щорічних незалежних перевірок найбільших комунальних підприємств Львова, які отримують із міського бюджету у статутні фонди сотні мільйонів гривень, виступив керівник фракції «Народний контроль» у ЛМР Валерій Веремчук. У листопаді 2017 року він зареєстрував відповідний проект ухвали.

«Бюджетний рік щойно почався, а міська рада, для прикладу, вже надала «Львівводоканалу» понад 119 мільйонів гривень, «Львівавтодору» – 263,5 мільйони, АТП-1 – майже 158 мільйонів. А це все гроші платників податків, тобто гроші львів’ян, львівських підприємців. Відтак маємо чітко знати, як комунальники розпоряджаються цими коштами. Наразі ж інформацію про фінансову діяльність КП доводиться заледве не випрошувати», – пояснює депутат.

За його словами, ухвалою визначатимуться як критерії для обрання аудиторських компаній (у тому числі, й міжнародних), так і критерії для підприємств, за якими вони потраплятимуть під перевірку. На переконання Веремчука, передусім має йтися про таких «монополістів» як АТП-1, «Львівавтодор», «Львівелектротранс», «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго», «Львівспецкомунтранс», чиї статутні фонди перевищують 50 млн грн.

«За моїм наполяганням, уже в 2018 році у бюджеті Львова ми передбачили 1 мільйон гривень для проведення незалежних аудитів найбільших комунальників міста. Це перший крок до того, аби врешті робота комунальних підприємств стала прозорою та підзвітною. Наступний – прийняття ухвали, за якою аудити стануть щорічними та обов’язковими. Лише такий жорсткий контроль за бюджетними коштами зможе забезпечити їх ефективне використання», – додав Валерій Веремчук.