×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатка Львівської міської ради Уляна Пак взяла участь у Світовому Форумі за Демократію

8-10 листопада у місті Страсбург (Франція) пройшов Світовий Форум за Демократію, організований Радою Європи. Депутатка була на заході у складі Української школи політичних студій.

«Учасники Форуму повинні були дати відповідь на одне із найактуальніших питань сучасної політики «Чи є популізм проблемою?».  І як би позитивно не визначав Кембриджський словник ціль популізму - дати людям, те, що вони хочуть, більшість представників Ради Європи, керівників найвищих органів країн Євросоюзу, політиків, науковців та громадських активістів, дійшли до висновків, що вказане явище має вкрай негативні наслідки. Справжньою метою популізму є зосередження влади в одних руках, шляхом послаблення механізмів стримувань і противаг. Популізм апелює до емоцій… Популісти переписують історію, знижують ступінь довіри до влади.

1.jpg

Важливо, що усі ці процеси характерні не лише для нашої країни, але й для усього західного світу. І хоч єдиного вирішення немає, але освіта, просвітництво, підвищення рівня відповідальності громадян, забезпечення незалежності ЗМІ допоможуть протистояти цьому справді руйнівному явищу. Разом з тим, прийняття Кодексів депутатської поведінки чи депутатської етики як на державному, так і місцевому рівнях, а також забезпечення транспарентності політиків і публічних службовців є необхідними передумовами недопущення корупційних злочинів і, як наслідок, підняття довіри до влади. Представники України акцентували увагу на тому, що боротьба з корупцією могла би бути більш ефективною, якби міжнародна спільнота долучалась до розслідувань, особливо у питаннях вимивання коштів у офшори».

Чи не найбільш запеклою виявилась дискусія щодо фейкових новин між росіянами та українцями. Уже ні для кого не дивина, що Росія веде інформаційну війну з усіма, хто сповідує демократичні цінності і витрачає на це колосальні ресурси. Саме тому, навіть європейські журналісти уже об’єднуються у спеціальні платформи для спільного розвіювання міфів російської пропаганди.

Серед тем до обговорення були також управління і маніпулювання цифровими даними, альтернативні правила голосування, партисипативна демократія, активізм, громадська освіта та багато іншого.

І на завершення Форуму був озвучений висновок, що якість політики напряму залежить від рівня залучення до неї жінок та молоді. Саме тому нам потрібно активніше працювати в цьому напрямку і просувати ідею збільшення відповідних квот у виборчих списках».

.jpg