×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Якщо у школах будуть шафки для зберігання речей, учням не доведеться тягати важкі рюкзаки, – Мармуляк

У бюджеті потрібно передбачити кошти на встановлення у школах Львова шафок для зберігання речей школярів, які сьогодні вимушені носити надмірно важкі портфелі, переповнені підручниками.

Із такою пропозицією сьогодні, 26 жовтня, під час сесії Львівської міської ради виступила депутат фракції «Народний контроль», секретар гуманітарної комісії Анна Мармуляк.

Вона звернула увагу на те, що затверджені Міністерством охорони здоров’я норми про перенесення учнями ваги підручників на відстань до 3 кмігноруються.

«Непідйомний рюкзак за спиною у школяра – звичне явище. Окрім книжок, сумка наповнена змінним взуттям, спортивною формою, різними додатковими деталями для уроків праці чи малювання. Навчальні програми ускладнюються, додаткові посібники стають обов'язковими, атласи, карти. Рюкзаки стають важчими і важчими. Діти скаржаться на біль у спині, батьки водять їх по лікарях», – говорить Анна Мармуляк.

Зокрема, за статистикою, яку навела депутат, сьогодні сім з десяти школярів сутуляться та мають серйозні проблеми з хребтом, адже максимальна вага, яку може носити на спині дитина 6-10 років, не повинна перевищувати 15% її власної ваги.

«Тому я прошу розглянути всі можливості,  щоб зменшити фізичне навантаження на школярів від надмірної ваги портфеля. Зокрема, передбачити в бюджеті міста кошти, аби реалізувати ідею організації персональних місць для зберігання необхідних речей школярів на території навчальних закладів, що дозволить зменшити вагу ноші», – пояснила Анна Мармуляк.

 

Довідка

Норми перенесення учнями ваги підручників на відстань до 3 км:

  • 1-2 класи: 1,5 кг – 2 кг;
    • 3-4 класи: 2,0 кг – 2,3 кг;
    • 5-6 класи: 2,3 кг – 3 кг;
    • 7-8 класи: 3,0 кг – 3,5 кг;
    • 9-12 класи: 3,5 кг – 4,5 кг.