×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

ПТУ, які фінансуються з львівського бюджету, повинні готувати спеціалістів для міста

Минулого року центральна влада вирішила передати професійно-технічні училища Львова на фінансування міста. Тож дев'ятнадцять закладів професійно-технічної освіти почали отримувати кошти з львівського бюджету. При цьому місто не отримало можливості коригувати навчальний план цих закладів відповідно до своїх потреб, визначати пріоритети, які важливі для Львова. 

Депутати міськради від «Об’єднання «Самопоміч» ініціювали звернення до прем’єр-міністра України та голови Верховної ради з проханням надати повноваження Львівській міській раді визначати перспективи та напрями розвитку закладів профтехосвіти, які місто фінансує.

Львів - велике місто з розвинутою інфраструктурою. Важливо, щоб львівські навчальні заклади готували своїх студентів за тими спеціальностями, які потрібні місту. Це забезпечить випускників робочими місцями і дасть місту хороших майстрів. 

«Дев'ятнадцять навчальних закладів професійно-технічної освіти передано на фінансування міста. Впродовж 2016 – 2017 років Львівською міською радою успішно фінансуються ці навчальні заклади. Для їх утримання у 2016 році з міського бюджету було виділено понад 200 мільйонів гривень, а на 2017 рік близько 300 мільйонів гривень. При цьому ніхто не знає ролі міста у навчально-виховному процесі. Якщо місто фінансує ці заклади, то має право визначати напрямки подальшого розвитку закладів професійно-технічної освіти», - розповів Юрій Мельник, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді. 

У випадку, коли центральна рада не відреагує на звернення, 1 грудня 2017 року Львівська міська рада буде змушена відмовитися від фінансування закладів професійно-технічної освіти починаючи із 2018 року.