×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Які зміни очікують освіту міста в наступні три роки

Галузь освіти у Львові зазнає змін. Депутати Львівської міської ради прийняли Програму розвитку освіти міста на 2017 – 2020 роки. Нею передбачено створення нового освітнього середовища. Відбуватиметься це через оновлення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Основна ідея нової школи полягає у тому, щоб перейти від школи знань до школи компетентностей, де основний наголос робитимуть на розвиток здібностей у дітей.

«Ця програма є комплексною. Вона охоплює галузь освіти повною мірою. Наголос здійснили на освітньому менеджменті, навчанні та виховання дітей і оновленні матеріально-технічної бази. Дуже важливим є запровадження навчання для керівних кадрів як з відділів освіти, так і дошкільних навчальних закладів. Окрім того, йде співпраця з іншими містами та країнами для обміну досвідом.
Загальноосвітнім навчальним закладам дадуть автономію. Це дозволить їм впроваджувати інноваційні програми та самостійно вирішувати питання щодо матеріального забезпечення. Багато коштів виділятимуть саме на посилення матеріально-технічної бази. Зокрема, на створення сучасних лабораторій, кабінетів трудового навчання, впровадження мультимедійних технологій (мультибордів). В освіті йде тенденція до заохочення дітей навчатись», - розповіла Тетяна Іванів, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».
У Програмі виділено чотири основні напрямки:
1.       Освітній менеджмент.
Йдеться про тісне співробітництва органів управління освітою всіх рівнів, навчальних та наукових закладів та громадськості, тобто батьківської ради при школі, чи студентського самоврядування при університеті.
2.       Зміст освіти.
Планують реалізувати декілька проектів, спрямованих на забезпечення різнобічного розвитку дитини, розкрити та розвинути здібності, таланти й можливості кожної дитини.
3.       Виховання та дозвілля.
Планують популяризувати гуртки та спортивні секції. Це забезпечить умову для гармонійного різнобічного розвитку учнів.
4.       Матеріально-технічне забезпечення.
На 2017 рік передбачено 132 млн грн бюджету на розвиток. Така фінансова підтримка дає можливість частково оновити матеріально-технічну базу навчальних закладів, провести необхідні ремонти інженерних мереж, дахів, приміщень, санвузлів, виконати ремонт в приміщеннях, вивільнених від орендарів, замінити аварійні вікна, відремонтувати спортивні майданчики, відкрити додаткові дошкільні групи.