×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Шевченківському районі адресно встановлюватимуть засоби для пересування «візочників»

У  Шевченківському районі готуються адресно встановлювати спеціальні підйомники та інші засоби для безперешкодного пересування людей, прикутих до крісел-візків.

За словами ініціатора програми, депутата Львівської міської ради з фракції «Народний контроль» від Рясного Михайла Дідуха, у районі живе близько 50 «візочників», відомі всі адреси. Разом із представниками Шевченківської РА та виробниками підйомників уже провели «рейд» будинками, щоб оцінити обсяги робіт і скласти кошторис.

«У першу чергу працюватимемо в під’їздах, де «візочники» живуть на високих поверхах, щоб забезпечити їм нормальний доїзд до ліфта. Друга черга – можливість виїзду на вулицю з допомогою пандуса одразу з квартири для тих, хто мешкає на першому поверсі. Третя – організувати безперешкодне пересування для людей з інвалідністю у старих будинках із круговими сходовими клітками», – розповів Михайло Дідух.

За його прогнозом, реалізація програми триватиме кілька років, адже йдеться про доволі дорогий проект. Для прикладу, вартість одного підйомника – від 3 тис. євро.

«Плануємо, вже цього року встановити перші підйомники. А далі поступово «закриватимемо» всі адреси, щоб мешканці з інвалідністю могли комфортно пересуватися, а не були заручниками власних помешкань», – додав Дідух.

Нагадаємо, на останній сесії ЛМР, 8 червня, Михайло Дідух звернувся із запитом, в якому запропонував впровадити у Львові комплексну програму для адресного встановлення засодів для пересування «візочників». Уже на наступний день із депутатом зв’язалася новопризначений голова Шевченківської РА Надія Банах, яка висловила готовність підтримати цю ініціативу в районі.