×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Маркіян Лопачак: «Зв’язковій Романа Шухевича Ользі Ільків придбають квартиру за кошти обласного та міського бюджетів»

Під час сьогоднішньго пленарного засідання депутати затвердили ухвалу, за якою з міського бюджету Львова виділили 400 тисяч гривень на співфінансування купівлі квартири зв’язковій Романа Шухевича Ользі Ільків. Ще 400 тисяч також виділено з обласного бюджету. Про це сьогодні повідомив голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Маркіян Лопачак.
.
«Шануємо легендарну зв’язкову, яка все своє життя присвятила боротьбі за ідеали соборної та самостійної України. Квартиру для Ольги Ільків придбають на умовах співфінансування в рівних пропорціях із Львівською міською радою» - заявив депутат.

Ольга Ільків народилась 1920 р. у м. Стрий на Львівщині. У грудні 1941 вступила до ОУН. У 1946-му сприяла в облаштуванні конспіративного помешкання для головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Згодом Шухевич порекомендував їй поїхати на Донбас та заснувати там осередок ОУН. Але у день від'їзду в березні 1950 р. Ольга Іьків була зарештована співробітники МГБ СРСР, а через два роки була засуджена Особливою нарадою при МГБ у Києві на 25 років. Ув'язнення відбувала в Олександровській, Володимирській централях та Іркутській області. Звільнили її раніше - 6 лютого 1964 року. У 2008 р. указом президента України Ольга Ільків нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня.