×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет у 2017 році. Що зміниться?

Міські депутати прийняли зміни до ухвали Львівської міської ради «Про затвердження положення про громадський бюджет Львова». Цьогоріч малі проекти (вуличного, квартального, районного значення) повинні мати бюджет від 50 до 500 тисяч грн. Для порівняння, минулого року кошторис таких проектів становив від 20 до 200 тисяч. А великі проекти (міжрайонного чи загальноміського значення) тепер повинні бути загальною вартістю від 500 тисяч гривень до 3 мільйонів гривень.

«Робоча група за підсумками попереднього досвіду напрацювала низку змін, з яких найбільш суттєві такі: 1) верхня межа малого проекту збільшилась з 200 тис. до 500 тис.; 2) дозволено подавати проекти на території Рудна, Брюхович. Винників як частин районів Львова; 3) планується заборонити капітальні та поточні внутрішні ремонти у будівлях.

Ці зміни пов'язані здебільшого з побажаннями активних мешканців, які висловлювались на попередніх зустрічах, адже громадський бюджет - інструмент для участі громади у житті міста. Тому з нетерпінням очікуємо нові проекти, які цього року після змін більшості будуть пов'язані з загальнодоступними територіями (громадські простори двори, спортивні та дитячі майданчики)», - розповів депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Пундор.

Нагадаємо, Громадський бюджет або бюджет участі – це спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Львова з допомогою прямого волевиявлення львів’ян. Фінансують такі проекти з бюджету міста. На це виділяють 1% від суми бюджету розвитку.

Автору проекту має виповнитися 16 років і він має підтвердити один із таких критеріїв:
– місце проживання зареєстроване у Львові (підтверджує паспорт);
– місце роботи зареєстроване у Львові (підтверджує довідка з місця праці);
– навчання у Львові (підтверджує студентський квиток);
– володіння нерухомістю у Львові (підтверджує витяг з відповідного реєстру прав власності);
– народження у Львові (підтверджує паспорт або свідоцтво про народження).

Проекти, які претендують на фінансування, повинні стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, поліклініки, дитячого садочка, тощо). Реалізовувати ці проекти мають протягом одного бюджетного періоду.

Автори подають свої проекти у міську раду, після цього проходить голосування мешканців міста через Центри надання адміністративних послуг або через систему Bank ID. Результати голосування підраховують автоматично в режимі онлайн. Відповідно до цього рейтингу визначать перелік проектів, рекомендованих до фінансування. Кількість проектів обмежує наявність коштів у громадському бюджеті Львова.