×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати “Об’єднання “Самопоміч” виділили приблизно 2,5 мільйони гривень допомоги

Станом на середину квітня депутати Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» виділили майже два з половиною мільйони гривень матеріальної допомоги. Гроші пішли для мешканців міста, що зіткнулись з важкими життєвими ситуаціями. Здебільшого допомогу скеровують на лікування дітей та допомогу інвалідам.

Одноразова матеріальна допомога від депутата міської ради – це кошти, які щорічно виділені депутатові міської ради на виконання депутатських повноважень відповідно до ухвали міської ради про міський бюджет м. Львова на цей рік.

Матеріальну допомогу надають мешканцям Львова, зокрема інвалідам, багатодітним сім’ям, одиноким матерям, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування. У міському бюджеті Львова на 2017 рік передбачено, що кожен депутат міської ради упродовж року може виділити 150 тис. грн. мешканцям м. Львова. Минулого року ця цифра складала 30 тис. грн на депутата.

Рішення щодо надання чи відмову, а також розмір одноразової матеріальної допомоги приймає безпосередньо депутат міської ради у кожному конкретному випадку. Воно залежить від матеріального стану та складності проблеми заявника. Але депутат може виділити не менше 500 грн. Зазвичай на місяць один депутат виділяє допомогу розміром приблизно п’ятнадцять тисяч гривень. В окремих випадках ця сума може зрости і до 150 000 грн одразу. Також якщо є дороговартісне лікування або якщо депутат виділив певну суму, але у людини ускладнення, то інші депутати можуть долучитися та виділити цій особі додаткові кошти.

Цьогоріч у програмі надання одноразової фінансової допомоги зміни. Додали умову обов’язкової особистої зустрічі з людиною. Це повинно допомогти депутатам ознайомитися не лише з проблемою окремих осіб, а й з широким спектром труднощів на окрузі та побачити інші точки болю мешканців.

«Виділення такої допомоги надає депутату можливість бачити весь спектр потреб. Вирішивши потребу однієї людини, депутат може почати працювати над програмою, яка б давала змогу вирішувати певного роду кризову ситуацію, або над внесенням змін до вже чинних програм. Наприклад, дуже багато учасників АТО зверталися минулого року за допомогою на лікування. Але паралельно існує програма надання допомоги, яка входить до комплексної програми підтримки учасників АТО. І тому депутат може сказати, щоб звернулися за такою допомогою. Ця програма доопрацьована – створено комісію, яка виділяє кошти, тому нема потреби вирішувати вже саме такого роду проблеми.

Я намагаюсь надавати допомогу таким чином, щоб запитання сім’ї, яка звернулась, було вирішено. І наступного року вона вже не приходила за цією допомогою. Хіба у випадках, коли відбулось ускладнення чи це є довготермінове лікування.

Пріоритетними для мене є сім’ї, які виховують дітей інвалідів. Це важка ніша, і виплати від держави дуже маленькі для таких людей. Ці діти постійно потребують спеціалізованого посуду, памперсів, масажів, а це недешеві речі, які собі не може дозволити сім’я, маючи на вихованні таких діток», – розповідає Оксана Рубай, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».