×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові проведуть публічне службове розслідування щодо знищення пам’ятки в «Шевченківському гаю»

У Львові публічно розслідуватимуть знищення хатини ХІХ століття зі с. Шилівці Чернівецької області у «Шевченківському гаю», яку через рішення науково-методичної ради розібрали і спалили.

Таке розпорядження під час сесії 23 березня дав міський голова Львова після запиту керівника фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерія Веремчука.
Зокрема, у своєму запиті депутат наголосив, що йдеться про ліквідацію пам’ятки архітектури місцевого значення.

«Статус хатини підтверджено відповіддю на мій запит до президента Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток визначних місць Миколи Гайди. Ще у 1991 році Львівська облрада внесла цей об’єкт до переліку пам’яток архітектури місцевого значення. І його не виводили з цього реєстру. Такі об’єкти, згідно чинного законодавства, перебувають під охороною закону», – говорить Веремчук.

За його словами, знищення хатини є прямим порушенням законодавства про охорону пам’яток, за що має бути відповідальність і не лише адміністративна.
«Потрібно провести службове, публічнерозслідування щодо дій цих «науковців» та переглянути чинний склад науково-методичної ради, яка замість зберігати та рятувати пам’ятки руйнує їх. Окрім того маємо заборонити будь-які дії із розбору обʼєктів музею без попереднього публічного обговорення та комісійного рішення», – переконаний Веремчук.

Відтак уже з понеділка має запрацювати незалежна робоча комісія, до складу якої увійдуть представники ЛНУ ім. І. Франка, Академії мистецтв, експерти із охорони памʼяток, депутати міської ради. Службове розслідування обіцяють зробити максимально публічним.

Нагадаємо, минулого тижня на території Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького розібрали та спалили хатину ХІХ ст. зі с. Шилівці (Чернівецька обл.), яку науково-методична рада визнала аварійною.