×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Веремчук вимагатиме перевірити законність рішення НМР «Шевченківського гаю» про знищення пам’ятки ХІХ ст.

Якщо науково-методична рада «Шевченківського гаю» одним розчерком пера перетворює унікальні пам’ятку на дрова, варто говорити не лише про її некомпетентність, а й про необхідність відповісти за свої дії перед законом.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук на «Першому Західному», коментуючи ліквідацію хатини ХІХ ст. зі с. Шилівці Чернівецької області.

«Я цікавився у керівника Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка, чи має право науково-методична рада, чиє завдання дбати про збереження, реставрацію об’єктів музею, бити на сполох, коли є проблема, одним розчерком пера перетворювати пам’ятку на дрова? Він відповів чітко: це не є в її компетенції. Рада мала керуватися не лише законом про музейну справу, а й законом про охорону пам’яток», – розповів Веремчук.

Відтак депутат припустив, що в цьому випадку йдеться про перевищення повноважень.

«За такі речі має бути відповідальність і не лише адміністративна. Відтак уже на найближчій сесії я ініціюватиму перевірку дій НМР Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького. Окрім того, потрібно ухвалити рішення – чи виконавчому комітету, чи депутатам – про заборону розбирати, палити чи ламати пам’ятки у музеї. І якщо ця науково-методична рада більше ні на що не здатна, значить потрібно створювати нову», – резюмував Валерій Веремчук.