×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівська «Самопоміч» вимагає покарати винних у силовому розгоні Торецького редуту

З 25 січня ветерани АТО заблокували основні гілки залізничного сполучення з окупованими територіями, аби не допустити переміщення вантажів, торгівлю з окупаційним режимом і, як наслідок – економічну підтримку окупанта. 13 березня правоохоронці зачистили редут (військове укріплення) «16 добровольчого батальйону» у Торецьку, внаслідок чого побили та затримали ветеранів АТО та активістів. У зв’язку із цим фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міськраді звертається до Президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради.

Публічно покарати тих, хто віддав наказ розігнати блокаду, припинити застосування сиди щодо учасників акції та ухвалити Закон про визнання територій підконтрольних «ЛНР» та «ДНР» окупованими Російською Федерацією з усіма міжнародно-правовими наслідками, – із такими вимогами фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді звертається до керівнкиів держави. Звернення депутатів під час позачергового засідання сесії зачитала Олена Пасевич, волонтер війни, дружина загиблого Героя, депутат Львівської міської ради фракції «Об'єднання «Самопоміч»:

«Від себе особисто я хочу сказати наступне. Знаєте, може для когось війна на Сході не зовсім справжня, для якої прийнятні напівправда, напівстандарти, напівторгівля. Усіх, хто так міркує, вбачає в моїх словах, можливо, політичний підтекст, політичні ігри, – запрошую на мовчазну екскурсію на Личаківський цвинтар на поле почесних поховань №76, там спочивають, на жаль, не напівзагиблі, не напівгерої. Чи не так? Слава Україні!».

Текст звернення:

«Шановні співгромадяни!

Із обуренням і шоком ми, депутати Львівської міської ради, сприйняли новину про силовий розгін Торецького редуту блокади торгівлі з окупованими територіями. Більше того, це діяння йшло у парі з незаконним затриманням та ще й побиттям сорока шести людей.

Така ганебна акція вкотре демонструє, що нинішня влада України покриває, а то і відверто наживається на торгівлі з окупантами, сприяє фінансуванню окупаційної адміністрації Донбасу - так званих "ЛНР" та "ДНР".

Обурення викликає цинізм, коли на різноманітних урочистостях звучать фрази про повагу до солдатів, а одночасно на ветеранів, які відстоювали країну в 2014 році, кидають озброєних до зубів спецпризначенців.

Вчорашні події – це повернення до найгірших кривавих практик з часів Януковича, що стало початком Революції Гідності, мусить бути покаране!

Тому ми, депутати міської ради Львова вимагаємо:

-              невідкладно назвати тих, хто віддав злочинний наказ та публічно покарати винних 

-              негайно припинити застосування сили щодо учасників акції блокади торгівлі з окупантами

-              з метою законодавчого врегулювання питання ухвалити Закон про визнання територій підконтрольних "ЛНР" та "ДНР" окупованими Російською Федерацією з усіма міжнародно-правовими наслідками.»