×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Із бюджету виділять кошти на порятунок пам’яток у «Шевченківському гаю»

Уже цього року у міський бюджет планують закласти кошти – близько 3 млн грн – на реставрацію п’яти пам’яток архітектури у Музеї народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук, який на крайній сесії підняв проблему критичного стану великої частини об’єктів у музеї.

Як написав Веремчук, домовленості про виділення коштів досягнули під час зустрічі із заступником міського голови Андрієм Москаленком та директором «Шевченківського гаю» Романом Назаровцем.

«За підрахунками пана Романа, зараз на території «Шевченківського гаю» – 10 великих критичних об’єктів. Упродовж крайніх трьох років 47 об’єктів рятували у різні способи – реставрацією чи консервуванням, аби призупинити руйнування пам’яток і виграти час на пошук фінансування. Тож вирішили  вже цьогоріч виділити гроші на реконструкцію двох церков, школи і двох хатин, які найбільше потребують негайного відновлення», – йдеться у дописі депутата.

Також він повідомив, що у рамках напрацювання Стратегії розвитку музею із цього тижня почнуть організовувати  і проводити експертні наради, круглі столи, до участі в яких запрошуватимуть усіх, кому небайдужа доля музею.

«Це лише перші кроки, але процес запущено і тепер важливо надати йому потужних обертів і темпу. Місту нарешті треба визначитися із пріоритетами у фінансуванні: спочатку зберегти те цінне, що маємо, а вже потім братися за нове. Сподіваюся, що допоки не будуть врятовані всі об’єкти, у музеї відмовляться від ідеї Візиту-центру, а заплановані на це кошти підуть на відновлення пам’яток, будівництво сучасного фондосховища»,  – написав Валерій Веремчук.