×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Скнилівський парк отримає нове дихання уже цього року

Мешканцям мікрорайону Любінська-Південний пощастило мати поблизу велику частину живої природи посеред багатоповерхової бетонної забудови. Однак, на жаль, протягом багатьох останніх років потенціал нашого парку був недооцінений з боку місцевої влади.

Із Скнилівський парком пов’язані приємні моменти і мого дитинства. Тепер, коли вже я сама стала мамою, я знову почала проводити тут багато часу. Проте, мушу визнати, що із часів мого дитинства, окрім появи оновлених лавочок і смітників на центральній алеї, а також повного занедбання центральної клумби, в парку майже нічого не змінилося. Більше того, як молода мама, я чіткіше почала відчувати усі незручності: засміченість, нерівність доріжок, відсутність освітлення, місця для комфортного і цікавого дитячого дозвілля, яке було б достатньо віддаленим від зони, так званого, “спокійного відпочинку” на центральній алеї. Разом з тим, хто хоч раз бував у нашому парку у погодній літній вихідний день мав змогу помітити чимало компаній за розведенням вогнищ для пікніків у не зовсім пристосованих для цього місцях. Чесно кажучи, саме бажання надати Скнилівському парку сучасного європейського вигляду було одним із найвагоміших мотивацій для мене, матері чотиримісячного сина, взяти участь у передвиборчій боротьбі.

Завдяки активній позиції місцевої громади, участі у конкурсі проектів в межах громадського бюджету Львова, а також підтримці колег-депутатів і чиновників міськради, у 2016 році нам вдалось передбачити кошти на підготовку проектно-кошторисної документації для реконструкції Скнилівського парку. Робота над ПКД тривала майже півроку, а вартість склала 200 тисяч гривень.

Зважаючи на величезну територію парку та його стан, усі побажання зацікавлених осіб, церковної спільноти, загальна вартість реконструкції парку виявилась чималою - близько 46 мільйонів гривень. У цю суму входять очищення парку, облаштування доріжок та освітлення усієї території, встановлення лавочок та смітників, облаштування зони для пікніків, кількох дитячих та спортивного майданчиків, міні-футбольного поля із штучним покриттям та багато іншого. Зрозуміло, що 46 мільйонів гривень є непідйомною сумою для виділення із місцевого бюджету протягом одного року. Проте, уже цього, 2017 року, нам, все-таки, вдалось передбачити у бюджеті Львова кошти у розмірі 3 мільйонів гривень на початок робіт із реконструкції Скнилівського парку.

Визнаю, що це лише початок. Хочу подякувати усім, хто всіляко відстоював ідею відновлення Скнилівського парку, а також запросити активних і небайдужих мешканців, громадських організацій, долучатися до роботи над продовженням реконструкції нашого парку, а також до контролю якості здійснення ремонтних робіт.

Депутат Львівської міської ради Уляна Пак.