×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Молоде покоління має дізнаватися про Майдан не лише з підручників, а й від учасників тих подій, – Веремчук

У день Пам’яті Героїв Небесної Сотні, керівник «Народної Самооборони» Львівщини, голова фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук на запрошення дирекції CЗШ №75 поділився спогадами про свою участь у Майдані із учнями школи.

Зокрема, Валерій Веремчук розповів про маловідомі деталі того, як проводилися перші виїзди зі Львова у Київ, як організовувався побут активістів в «КиївЕкспоПлазі», де він був комендантом, про штурми Майдану, та як у Львові почала формувати «Народна Самооборона».

«Такі зустрічі дуже потрібні, щоб підлітки дізнавалися про Революцію Гідності не лише з підручників, а й від безпосередніх учасників тих подій. Бо Майдан – це не сухі дати і факти. Це безліч локальних живих історій, це конкретні людські долі, сотні-тисячі, на перший погляд, дрібних подій, але які разом і творили Революцію Гідності. Саме про це треба розповідати дітям – що бачив, чув, відчував», – говорить Валерій Веремчук.

Як розповіла директор СЗШ Світлана Кушнір, у школі намагаються якомога частіше організовувати заходи, скеровані на патріотичне виховання дітей.
«У 2013-1014 роках було по 12-13 років, відтак багато чого стерлося з пам’яті, багато речей діти ще не розуміли і не усвідомлювали. Але національну свідомість потрібно формувати ще у школі – і такі зустріч лише допомагатимуть підліткам у цьому», – переконана Світлана Кушнір.

До слова, самі учні зараз активно долучаються до допомоги армії – плетуть і передають нашим бійцям маскувальні сітки, організовують ярмарки для збору допомоги пораненим.


«Це додає впевненості, що з таким свідомим молодим поколінням Україна має гарні перспективи, які зможе реалізувати», – додав Валерій Веремчук.