×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Захисникам Авдіївки потрібні тепловізори, а дітям – українські книги, – Свінціцький

Львівські волонтери готують третю поїздку в Авдіївку та на передові позиції до українських військових. Допомога буде орієнтована на забезпечення бійців оргтехнікою та тепловізорами.

За словами одного із організаторів поїздки, керівника міжфракційної групи з питань АТО у Львівській міській раді, депутата від «Народного контролю» Віталія Свінціцького, зараз бійці на передовій облаштовують позиції, тому потребують будівельних матеріалів та інструментів.

«Під час крайньої поїздки в Авдіївку півтора тижні тому ми доставили нашим військовим 13 генераторів, 11 бензопил, електрозварювальні апарати, маски, плоскогубці, інструменти, тощо. Але будівельні матеріали при організації позицій завжди актуальні. Врешті інструменти мають здатність виходити з ладу, тож і вони не будуть зайвими», – наголосив Свінціцький.

Окрім того, до вже сформованого блоку із забезпечення бійців, також входять оптика, планшети, тепловізори, ноутбуки, ксерокси. Один тепловізор уже вдалося придбати. Зараз волонтери дозбирують кошти на другий.

«Майже 60 тисяч гривень представники «Союзу ветеранів десанту» наколядували під час Різдва, коли виступали із Вертепом. Але потрібно 125 тис грн. Тому зараз шукаємо меценатів, які докладуться до нашої коляди. Окрім того, можливо, хтось має техніку, яку можна передати на схід. Урешті будемо вдячні за будь-яку іншу допомогу», – зазначив організатор поїздки.

Водночас зараз уже є меншою потреба у медикаментах. Зокрема, під час попередніх двох поїздок в Авдіївку волонтери везли противірусні, кровоспинні препарати. І, як розповіли військові медики, зараз вони мають ліків із надлишком, який вирішили передати добробатами. Це, на думку Свінціцького, повністю руйнує міф про ворожнечу між ЗСУ та добробатами.

Також він передав побажання освітян Авдіївки, які просять привозити в місто українську літературу для дітей. Її в місцевих школах і бібліотеках вкрай мало.

«Також є ідея організувати спільний комунікативний проект для дітей Львова та Авдіївки – обмін малюнками. Ми запропонували освітянам, щоб учні Авдіївки підготували малюнки та передали їх дітям Львова. Дуже важливо, щоб наші діти, які живуть під мирним небом, відчули переживання дітей Авдіївки. Потрібно, щоб маленькі українці спілкувалися між собою. Потрібно зруйнувати вакуум ворожої пропаганди. Вірю, що нам усе вдасться!», – наголосив Віталій Свінціцький.

Нагадаємо, що упродовж трьох тижнів Віталій Свінціцький і представник депутатської групи «Об’єднання волонтерів та учасників АТО» у Львівській облраді Андрій Ковч доставили в Авдіївку, Піски дві партії допомоги. До організації поїздки долучилися волонтери, представники «Народної Самооборони» Львівщини, ГО «Союз ветеранів десанту».