×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Недофінансування без проведених реформ знищить стоматологічні поліклініки Львова - вважає УКРОП

Під час обговорення бюджету розвитку на 2017 рік представники фракції «Українського об’єднання патріотів -УКРОП» запропонували передбачити фінансування стоматологічної галузі медицини. До тих пір, поки не буде проведено реформи. Інакше щонайпізніше у січні – лютому почнеться масове звільнення персоналу, - про це заявив 26 грудня Ігор Телішевський, голова фракції УКРОП на засіданні Львівської міської ради.

Депутат розповів про попередню зустріч із представниками стоматологів, які вдались до акцій непокори, протестуючи проти фактичного знищення галузі недофінансуванням. Ігор Телішевський запропонував 26 січня 2107 року, на наступній сесії Львівської міської ради, внести корегування до бюджету розвитку міста Львова. Це дасть можливість вжити заходи для проведення відповідних реформ, що дозволили зберегти мережу стоматологічних комунальних поліклінік та не втратити роботу чималій кількості кваліфікованого персоналу.

Нагадаємо: Через те, що мерія урізала кошти для стоматологічних поліклінік аж на 30 мільйонів, з 39 до 9 млн. гривень, без роботи може залишитися 1200 стоматологів міста Львова.

Протестує персонал комунальних стоматологічних поліклінік, що на проспекті Шевченка, вул. Симоненка, вул. Маршала Рибалки, вул. Замарстинівській. Суми, що їм визначена на 2017 рік міським бюджетом не вистачить на утримання приміщень і медперсоналу навіть на 3 місяці. А звільнені приміщення стоматологічних клінік мерія, на думку стоматологів, зможе використати під щось інше, наприклад, під нові кафе.

Натомість, стоматологи стверджують, що саме лікарі комунальних поліклінік надають безоплатну допомогу пенсіонерам, учасникам АТО, соціально незахищеним громадянам. Минулого року міські стоматологи працювали на Яворівському полігоні й лікували військових. Після закриття поліклінік усі пацієнти або змушені будуть збирати гроші на дорогих приватних стоматологів, або залишаться без медичної допомоги.


У 2015 році чотири міських стоматполіклінніки надали медичну допомогу 628 892 тис. людей.