×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадські активісти нарешті можуть ініціювати створення громадських рад при управліннях ЛМР

У березні 2016-го Львівська міська рада проголосувала за Положення про утворення громадських рад як консультаційно-дорадчих органів при управліннях ЛМР. Проте чіткого механізму того, як створення таких рад можуть ініціювати самі громадські активісти та громадські організації, у цьому документі досі не було прописано.

«Тому представники громадських організацій не раз скаржилися нам, що самі ініціювати створення громадських рад вони не можуть, хоч і подають звернення від керівників п’ятьох громадських організацій до керівників управлінь. Про те, як далі мав виглядати механізм запуску процесу - не йшлося ніде. Ми допрацювали це і запропонували зміни до відповідного Положення про створення громадських рад. І їх міська рада сьогодні підтримала”, - каже голова депутатської комісії законності Юлія Гвоздович, яка була автором цих змін і представляла їх 26 грудня під час пленарного засідання сесії міської ради Львова.

Зазначимо, що досі існував тільки чіткий механізм створення громадських рад з ініціативи керівника управління. І тому такі ради наразі створили у ЛМР тільки при 3 управліннях. Прийняті зміни до Положення передбачають уже повноцінний механізм, за яким голови п’яти громадських організацій можуть написати спільне звернення до керівника управління, а він, у свою чергу, повинен ініціювати процес створення громадської ради.


Громадські ради, насправді, є ще одним із інструментів, який дає змогу львів'янам долучитися до управління містом, не будучи депутатом або чиновником.