×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Міська рада не підтримала ухвалу про заборону встановлювати будинкові лічильники обліку газу і нараховувати граничні тарифи тим, хто відмовився від них

Призупинити встановлення загальнобудинкових лічильників обліку природнього газу без згоди мешканців будинку та не встановлювати непокірним граничний об’єм використання природнього газу, - вимагали Львівські укропівці. Відповідна Ухвала була запропонована депутатському корпусу з ініціативи фракції «УКРОП» 10 листопада на сесії Львівської міської ради. Проте, за неї проголосували лише 19 депутатів.

Нагадаємо, що підприємства України, що постачають газ населенню, законодавчо, ст.3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зобов’язали встановити індивідуальні лічильники газув кожній квартирі. Однак, по всій Україні представники монополіста, посилаючись на Постанову № 420 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в Україні, почали встановлювати замість індивідуальних – загальнобудинкові прилади обліку газу.

Це порушує права мешканців на об’єктивний облік витрат, через те, що оплата буде налічуватись не за реально спожитий газ, а ділитиметься на кількість зареєстрованих в будинку. Таким чином, ті, хто проживають без реєстрації, платити за споживання газу не будуть. Їх витрати пропорційно розділять поміж зареєстрованими у будинку мешканцями. Таке використання загальнобудинкових лічильників газу, порушує європейські практики і законодавство. Директиви ЄС №27 та №31 вимагають, щоб кожен споживач платив лише за власне споживання.

«Тим громадянам, які відмовились від загальнобудинкового приладу обліку, ПАТ «Львівгаз» встановив не середньомісячну - 4,4 м.куб, а граничну - 9,8 м.куб. норму споживання газу на кожну зареєстровану за місцем проживання людину, аргументуючи, що це не заборонено законом. І так виглядає, що такий спосіб шантажу «газовики» застосовують лише у Львові», - вважає Ігор Телішевський, депутат Львівської міської ради.

Депутати фракції «Укроп» уже кілька місяців поспіль намагаються зробити все можливе, аби зупинити в місті незаконні грабіжницькі дії монополіста. Проте, запропонована сьогодні Ухвала, що має рекомендаційний характер, була неприйнята депутатським корпусом Львівської міської ради.

Остаточну крапку в конфлікті може поставити відповідне розпорядження НКРЕКП в Україні чи індивідуальні позови до суду мешканців проти облгазу.