×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ігор Телішевський: «Львівгаз» можна послухати і забути, бо вони лише виконавці

На сесії Львівської міської ради на вимогу фракції УКРОП слухали представника ПАТ «Львівгаз» Ігоря Шаха. Йшлося про пояснення щодо правомірності встановлення будинкових лічильників замість поквартирних. Ігор Телішевський, голова фракції «Українського обєднання патріотів - УКРОП» назвав дискусію з представником олігархічної структури марною тратою часу.

Представник ПАТ «Львівгаз», пояснив, що потреба Львівщини для поквартирного обліку газу, до прикладу, для категорії осіб, які користуються газом лише для приготування їжі – 130 000 приладів обліку. І наголосив, що якщо ці прилади будуть встановлені, то їх вартість ляже тягарем на на споживачів через додаткову вартість газу, проте не зміг відповісти, чи ціна лічильника уже не включена у діючий тариф.

Позиція ПАТ «Львівгаз» щодо людей, які опираються афері із встановленням будинкових лічильників, вкрай агрессивна: бунтівникам встановлюють гранично високі тарифи. На питання депутатів про причини такої упередженості, Ігор Шах, посміхаючись, відповів, що це не заборонено законом.

Ігор Телішевський, голова фракції УКРОП у Львівській міській раді наголошує, що укропівці вже понад місяць намагаються це зупинити. «Угоди про постачання підписують не з будинком, а з кожним споживачем окремо, тож згідно закону, кожному мають встановити такий лічильник. За усіма офіційними джерелами вартість встановлення приладів поквартирного обліку вже закладена в тарифі на газ. Наша позиція така – треба звертатись до НКРЕКП та Кабміну. Інакше це не зупинити. Чого слухати представників ПАТ «Львівгаз»? Вони виконавці. Послухати і забути!», - вважає депутат.

Нагадуємо, ст.3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає встановлення індивідуальних приладів обліку кожному споживачу, проте Постанова Національно комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в Україні дозволяє встановлення будинкового лічильника, що суперечить прийнятому Закону.

Міністр соціальної політики Андрій Рева неодноразово наголошував на чіткому виконанні українського законодавства, і вимагає поквартирного обліку споживання газу і стверджуючи, що встановлення індивідуальних лічильників уже закладене в тариф.