×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Оксана Рубай: Від червня до нас звернулося понад 2 тисячі учасників АТО

 

 

У Львові від червня працює Центр надання послуг учасникам бойових дій, який створила Львівська міська рада. Установа займається наданням соціальної, правової та іншої допомоги учасникам АТО.

Досі Центр надання послуг учасникам бойових дій функціонував у приміщенні Личаківської райадміністрації (вул. Личаківська, 67). Нині для прийому воїнів готують нове приміщення - на вул. Пекарській, 41. Про те, як в подальшому функціонуватиме ця установа, журналісту «Високого Замку» розповіла депутат Львівської міської ради фракції “Об’єднання “Самопоміч”, в.о. директора Центру надання послуг учасникам бойових дій Оксана Рубай (одночасно вона є в. о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді).

«Офіційне відкриття Центру заплановане на середину жовтня, орієнтовно до Дня захисника Вітчизни (14 жовтня), - розповіла Оксана Рубай. - Зараз тут працює адміністративний персонал і ми готуємось уже невдовзі приймати відвідувачів”. Загалом у Львові зареєстровано більше чотирьох тисяч учасників бойових дій, але це далеко не повна цифра. Тому одне із завдань Центру - створення повноцінної єдиної бази даних учасників бойових дій.

 За якими послугами найчастіше звертаються у Центр?

 Від червня до нас звернулося понад 2 тисячі учасників АТО. Найбільше звернень - з питань оздоровлення. Увесь літній період це було оздоровлення дітей учасників АТО і самих воїнів. Також є звернення щодо психологічної підтримки (і групові заходи і індивідуальна психологічна підтримка). Звертаються також і щодо інформаційної підтримки - які пільги мають учасники АТО, чим вони можуть скористатися.

 Як організовано психологічну реабілітацію воїнів АТО?

Путівки на психологічну реабілітацію забезпечує державний бюджет. Путівки учасники АТО можуть отримати в управлінні соцзахисту. Центр надання послуг учасникам бойових дій надає тільки психологічні послуги. Це є безпосередньо робота психологів і психотерапевтів - в індивідуальному порядку або в групових заняттях. Ми співпрацюємо із Центром психологічного здоров’я лічниці імені Шептицького, Центром психологічного здоров’я Українського католицького університету, залучаємо інші галицькі організації, які мають психологів у штаті.


Яку допомогу у Центрі можуть отримати сім’ї учасників АТО – дружини та діти?

Це усе, що передбачено Комплексною програмою допомоги учасникам АТО, яку прийняла Львівська міська рада. Зокрема, можна отримати різноманітні консультації, діти воїнів забезпечуються безкоштовними уроками плавання, безоплатно харчуються у школах (зараз розглядається питання, щоб до цієї програми долучилися й заклади профтехосвіти) тощо. У нас є Клуб жінок загиблих учасників АТО, де з ними працюють психологи.

 Скільки офіційно працює осіб у Центрі і чи залучаєте до роботи волонтерів?

Офіційно Центр має 15 працівників. Крім адмінперсоналу це працівники, які безпосередньо надають допомогу учасникам бойових дій та їхнім сім’ям, психологи. Щодо волонтерів, то на сьогоднішній день ми співпрацюємо із близько десятьма організаціями волонтерів. Запланована зустріч із усіма громадськими організаціями, які функціонують на території Львова, де ми підпишемо меморандум про співпрацю. Це дасть можливість залучати до нашої роботи усіх волонтерів. Зараз із нами активно співпрацюють такі організації, як «Юридична сотня, «Час надії» та інші. Але поки не відкрився новий Центр на Пекарській, ми маємо обмежену можливість залучати волонтерів, бо у приміщенні райадміністрації - кабінетна система. У новому ж Центрі буде спеціальне приміщення, обладнане для комунікації між відвідувачами Центру і волонтерами.