×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

19-28 серпня у Львові пройде «Фестиваль Параджанова на Левандівці»

У Львові наприкінці літа відбудеться «Фестиваль Параджанова на Левандівці». Це - проект-колаж, присвячений постаті культового режисера, який за допомогою різних жанрів переосмислює творчість Сергія Параджанова.
Упродовж 19-28 серпня відбудуться кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, лекції та майстер-класи для дорослих і дітей.
«Ми зовсім невипадково обрали місцем відокремлений індустріальний і водночас історичний район Львова – Левандівку, адже саме на Левандівці вперше в Україні з’явилась вулиця С.Параджанова (до слова, у Києві така вулиця - тільки з лютого 2016 року). З одного боку, в цьому районі є відкритий простір для культурних дійств та потенціал для їхньої реалізації, з іншого – тут вкрай потрібний якісний культурний продукт. Окрім того, фестиваль зможе стати початком нової культурної традиції та платформою для формуваннясередовищакультурнихактивістів району», - розповідає на своїй сторінці у Facebook Юлія Хомчин, депутат Львівської міської ради фракції Об’єднання «Самопоміч».
У рамках фестивалю заплановано лекції, зустрічі та дискусії з кінознавцями, істориками мистецтв, людьми, які працювали у команді Параджанова. Зокрема, лекції теоретика кіно Ольги Брюховецької та історика мистецтва Діани Клочко.
Кінопрограма у центрі «Супутник» та під відкритим небом, окрім фільмів самого Сергія Параджанова, представить підбірку відомого українського кінофестивалю «Wiz-Art».
Літературні заходи для фестивалю підготує програма «Львів – місто літератури ЮНЕСКО»: відбуватимуться зустрічі з письменниками, читання, літературні сніданки, музично-поетичні вечори та дитячі літературні програми.
Виставковий проект «Сергій Параджанов: сновидіння ХХІ століття» у в культурному центрі «Супутник». Яскрава експозиція поєднає рефлексії сучасних художників на тему постаті Сергія Параджанова. Проект відбудеться під кураторством Вікторії Данелян з Музею сновидінь у Києві.
Спеціально для фестивалю, проект «Ніч театру» перенесеться до Левандівського парку. Після заходу сонця тут робитимуть вистави львівські альтернативні театри.
Окрім того, на фестивалі буде вдосталь майстер-класів для дорослих та дітей. Тут можна буде повчитися робити колажі, «ловці снів», кераміку, плетtні іграшки, будуть екомайстерки сторітеллінг, декупаж та ін.
За оновленнями програми фестивалю стежте тут: http://bit.ly/2ateyTR


Вхід на всі заходи – вільний!