×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Про ремонт дитячих майданчиків

У Львові офіційно є понад півтисячі дитячих майданчиків. За якими правилами їх встановлюють? Чи безпечні вони? Хто їх утримує, ремонтує, за які кошти? Як змінити ситуацію в кращу сторону? Про все це розповість депутат ЛМР Юлія Гвоздович, голова ГО “Батьки в дії”.


“Щороку у Львові виділяють сотні тисяч гривень на встановлення нових дитячих майданчиків, але практично не виділяють грошей на їх ремонт та утримання. Новостворені майданчики передають на баланс ЛКП, тобто, здебільшого, ЖЕКів. А вони не мають права витрачати кошти на утримання дитмайданчиків, адже це просто не включено у перелік послуг, які можуть надавати ЖЕКи”.

“Цього року на ремонт та утримання дитячих майданчиків в ЛМР виділили 250 тисяч гривень. Це справді велика сума. Але чомусь всі ці гроші отримала лише одна районна адміністрація – Сихівська. Як так сталося, що інші 5 районів лишилися без копійки?”

“Ми вимагаємо щорічно виділяти кошти не лише на встановлення, але й на ремонт та утримання дитмайданчиків у Львові. При цьому виділені кошти потрібно рівномірно розділити за кількістю дитячих майданчиків на всі райадміністрації міста. Адже зараз у п’яти районах міста склалася ситуація, що не має жодних коштів на утримання і ремонт дитячих майданчиків”.

“Кілька тижнів тому під час пленарного засідання я подавала запит про безпеку дитячих майданчиків Львова. Особливо, йшлося про недотримання відстаней до магістральних доріг, а також про безпосередню близькість ігрових конструкцій до небезпечних об’єктів, як от газорозподільні підстанції. На виконання цього запиту в ЛМР створили комісію, до якої увійшли представники райадміністрацій, управління сім’ї, молоді і спорту міської ради, депутатських комісій і я – як автор запиту. Ми перевірили ці 5 дитячих майданчиків, які я вказала в депутатському запиті: у сквері Св. Юра, на площі Різні, на вул. Назарука, 1, на проспекті Чорновола та вул. Джерельній”

“Найбільші порушення щодо вказаних 5 дитячих майданчиків стосувалися їх небезпечної відстані до дороги. Хто може гарантувати, що якесь авто, не дай Боже, не вріжеться у дитячий майданчик? Якщо майданчик надто близько до магістральної дороги, то там не доводиться й думати про звуко- чи пилоізоляцію”.

“Львівські батьки повинні усвідомити, що майданчики, розташовані поряд з магістральними дорогами, дуже шкідливі для здоров’я дітей”.“Чому не виконуються Державні будівельні норми (ДБН)? Передусім, тому, що мешканці вимагають встановлення дитячих майданчиків саме там, де вони собі придумали. Візьмемо за приклад майданчик на площі Різні: там взагалі відсутні деякі турнікети, які мали б убезпечувати малюків. Збоку – магістральна дорога, поблизу – кінцева зупинка багатьох автобусів, які там же розганяються, Тому там дуже багато пилу і загазованості. Відразу біля дитмайданчика розташований літній майданчик, і ми навіть зафіксували, як його відвідувачі справляють нужду на дитячому майданчику. Чи є потреба в такому місці встановлювати дитячий майданчик? Може краще його перенести? Тим більше, що інший, нормальний, відразу за 100-200 метрів від цього”.

“Погляньмо на дитячий майданчик у сквері св. Юра. Як мама 3-річного сина, я вимагаю від Львівської міської ради встановлювати нові дитмайданчики згідно з Державними будівельними нормами”.

“Тобто від дитячого майданчика, якщо він на прибудинковій території, до дороги має бути не менше 12 метрів. Попри магістральну дорогу, як на вул. Б. Хмельницького, пл. Різні чи на вул. Хімічній, дитмайданчиків встановлювати взагалі не можна. Ті майданчики, які вже встановлені заблизько до дороги, звісно, ніхто демонтовувати не буде. ДБН передбачають у такому випадку живопліт. Ми з’ясовуємо, скільки буде коштувати таке озеленення. Частково для цього можна буде використати кошти з тих, які ми просимо на утримання і ремонт дитмайданчиків міста”.

“Ці 5 майданчиків, про які ми говорили, звісно, не є найбільш проблемними у Львові. Я навела їх як приклади того, що в нас є системні недотримання Державних будівельних норм при встановленні дитячих майданчиків. І загалом, тут йшлося про привернення уваги ЛМР, щоб надалі дитячі майданчики встановлювали по-іншому”.

“Кожен може допомогти зробити дитмайданчики безпечними. Для цього на сайті ГО “Батьки в дії”, де є розміщена карта дитячих майданчиків міста, потрібно повідомити про проблемні об’єкти. Можна також додати їх фотографії. “Щоб напрацювати нові обов’язкові рекомендації для забудовників щодо встановлення дитячих майданчиків, 15 липня ми з Управлінням сім’ї, молоді і спорту організовуємо круглий стіл,  до участі у якому запрошуємо всіх, хто причетний до будівництва дитячих майданчиків: громаду, представників управлінь ЛМР, архітекторів тощо. Маємо спільно напрацювати рекомендації, яких будуть зобов’язані дотримуватися представники департаменту містобудування, коли надають дозвільні документи або приймають новий об’єкт будівництва в експлуатацію”.