×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Народний контроль» на Львівщині чітко реалізовує свою виборчу програму – Антикорупційний план, – Веремчук

Керівник Львівського обласного осередку «Народний контроль», голова фракції у Львівській міськраді Валерій Веремчук розповів про роботу партійної організації.

Як довго працює осередок «Народного контролю» у вашому регіоні? В яких напрямках розвиваєте роботу?

– Уперше у Львові «Народний контроль» з’явився у 2012 році як громадська ініціатива журналіста-розслідувача Дмитра Добродомова. У час Майдану «Народний контроль» разом з іншими громадськими рухами був співорганізатором Комітету Майдану Львівщини – структури, що координувала акції протесту львів’ян узимку 2013-2014 років.

Також «Народний контроль» забезпечував інформаційний та юридичний захист громадян і студентів від репресій тодішньої влади. Особисто я під час Революції Гідності був комендантом львівського табору в «КиївЕкспоПлазі». Там ми забезпечили можливість перебування 11 тисяч людей, що брали участь у подіях на Майдані. Саме з таких активістів, які пройшли Майдан, була створена «Народна Самооборона» Львівщини, яку я очолюю до сьогодні.
Із початковим війни на сході України наші активісти активно зайнялися волонтерською діяльністю. Разом із «Народною Самообороною» Львівщини на фронт уже відправили 21 караван із гуманітарною допомогою для нашої армії.

У Львові «Народний контроль» брав участь у місцевих виборах 2015 року. Результат: у Львівській міській раді маємо 6 депутатів, у Львівській обласній – 5. По районах області – ще 118 депутатів районних і міських рад. Зазначу, що у своїх лавах наша політична сила об’єднала громадських активістів, учасників АТО, волонтерів, соціально відповідальних підприємців та журналістів. Показово, що системна діяльність «Народного контролю» після виборів викликає довіру все більшої кількості громадян. Про це свідчать вибори до Ходорівської об’єднаної територіальної громади – майже 10 % виборців проголосували за нас у березні цього року.

Які 2-3 головні досягнення у роботі за цей час?

– У Львові «Народний контроль» активно втілює «Антикорупційний план», з яким партія йшла на вибори. Ми добиваємося публічних звітів про використання бюджетних коштів. Зараз проводимо кампанію «Контролюй» – повідомляємо львів’янам, на які об’єкти закладено гроші з міської казни та закликаємо контролювати якість будівництва, а також раціональне використання бюджетних коштів – наших з вами грошей, грошей платників податків.
Ще один реалізований пункт нашої виборчої програми на обласному рівні – керівників комунальних підприємств та установ у Львівській облраді тепер призначають шляхом відкритих і прозорих конкурсів.

Займаємося проблемою комунальних тарифів, темою громадського транспорту, дорогами, трубами, каналізуванням Львова тощо. Беремо активну участь у будівництві житла для АТОвців. Також добре, що нам таки вдалося добитися виділенням матеріальної допомоги на оздоровлення дітей бійців, які воювали і воюють на сході України.

Як працює громадська приймальня лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова у вашому місті? З якими питаннями приходять люди? Як їм допомагають?

Більше тисячі людей уже звернулися у приймальню Дмитра Добродомова. Скеровано у відповідні інституції понад 500 звернень. Із них більша частина має позитивний результат. Ще третина питань у процесі вирішення. Люди довіряють нам і ми їм за це дякуємо.
Зазвичай, у приймальню звертаються з комунальними скаргами (потрібно відремонтувати будинок, прибудинкові території, дороги), часто нарікають на корупцію у правоохоронних органах та судовій системі, просять консультації щодо приватизації землі, тарифів та ОСББ. Деякі звернення громадян нам вдається вирішувати через депутатські запити. Деякі – через наш телевізійний проект «Народний контроль».

Під час підготовки телепрограми знімальна група вилазить на дах із начальником ЖЕКу, якщо, скажімо, протікає покрівля, аби на власні очі побачити, в чому полягає дана проблема. Ми стукаємо у двері чиновників, безпосередньо з людьми заходимо у їхні кабінети і вимагаємо пояснень, чому та чи інша проблема виникла, які способи її вирішення з конкретною датою.

Як записатися на прийом?

Прийом громадян проходить щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00. Записатись на консультацію можна за телефонами – 067-670-52-69, 032-254-64-38 (помічник-консультант Юлія Гупало). Додам, що громадська приймальна Дмитра Добродомова розташована за адресою: пр. Червоної Калини, 66 (приміщення Сихівської адміністрації)

Як на місцях люди сприймають події на головній «політарені» країни?

Українці, де б не жили, – чи то велике місто, чи маленьке село – завжди спостерігають за подіями в політиці. І зрозуміло, що завжди цікавляться загальнонаціональними питаннями. Люди стежать за засіданнями Верховної Ради. А допоки «Шустер Live» транслювали на загальнодоступних канал – це була улюблена дискусійна програма українців. Саме від топ-політиків люди отримують розуміння політичної ситуації в країні, саме після цього змінюються їхні думки, переживання. І, на жаль, це сприйняття стає все гірше і гірше, люди не отримують того, чого бажають від влади. Тому ситуація на місцях усе більше загострюється. Люди хочуть змін, хочуть того європейського життя, яке вже два роки обіцяють «нові» політики з екранів телевізорів, а натомість щодня отримують нову порцію брехні та піару.

Які завдання та плани на майбутнє?
– Зараз ми ставимо за ціль реалізувати акцію «Контролюй», основна мета якої проконтролювати, як використовуються бюджетні кошти – наші кошти, кошти платників податків. Ми надаємо громаді всі списки об’єктів, на які закладено гроші, вказуємо суми, закликаємо контролювати якість будівництва. Неодноразово у Львові були випадки, коли підрядники недобросовісно виконували свою роботу. До прикладу, нещодавно ми змусили недбалих комунальників зняти абияк покладений асфальт на вулиці Шевченка і перестелити його заново.

Тож якщо ви бачите безгосподарність при виконанні ремонтних робіт ми просимо вас звертатися до нас на гарячу лінію: 0-80-502-945. Змусимо владу та підрядників працювати чесно!