×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Самопоміч закликає не голосувати за зміни до Конституції,які узаконять "ЛНР" та "ДНР"

Зміни до Конституції України, за які невдовзі голосуватимуть у Верховній Раді, дозволять провести вибори на Донбасі та узаконять терористичні народні республіки на Сході країни. Депутати Львівської міськради звернулися до голови ВР з вимогою не допустити змін до Конституції, які можуть узаконити ЛНР та ДНР, та не дозволити вбивцям вільно господарювати на українських територіях.

Наразі захищають Конституцію лише депутати «Самопомочі» у Верховній Раді, тому депутати Львівської міськради закликають і інших народних обранців 14 липня утриматись від голосування та відстоювати Незалежність країни.

«Можливо, для когось військовий чи надзвичайний стан, якого офіційно немає, так не відчувається. Тому я скажу від особистого. Коли 24 вересня 2014 року на Личаківському цвинтарі був встановлений хрест на похованні мого чоловіка, він був тринадцятий. На сьогодні там 43 могили, завтра, на жаль, буде 44. Все це за час перемир’я. Тому насправді навіть тут, у нас, за стільки тисяч кілометрів, кожен із нас відчуває цей військовий стан, а хто не відчуває, то знаєте, ми давно хотіли запросити громадськість та владу не просто на покладання квітів, а на екскурсію. Тому що кожні ці 43 людини – це дуже велика історія», - зазначила Олена Пасевич, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Депутати Львівської міськради вимагають у Андрія Парубія та Верховної Ради визнати окупованими окремі райони Донецької та Луганської областей та розробити порядок деокупації. Також важливо заборонити проведення виборів та референдумів на окупованих територіях до завершення деокупації.

«Головними вимогами Українського Народу до теперішніх парламентарів були повернення Криму, відновлення контролю над Донбасом і припинення військових дій. Саме тому, піднімаючи питання змін до Конституції та впровадження децентралізації, Верховна Рада повинна докладати максимум зусиль для виконання згаданих вимог», – йдеться у зверненні депутатів, ініційованому «Об’єднанням «Самопоміч».

Також пропоновані зміни Конституції в частині децентралізації повністю протирічать самій ідеї децентралізації. Замість розвитку місцевого самоврядування ми отримаємо посилення президентської влади та збільшення його впливу на місцеві органи.

«Абсолютно неприпустимими є положення, що передбачають особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, оскільки це дає можливість на законодавчому рівні узаконити так звані ДНР і ЛНР. Такий закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» вже прийнятий 16.09.2014р. за зачиненими дверима сесійної зали Верховної Ради. Народу України, який є єдиним джерелом влади, досі невідомо хто і як за нього голосував. Варто наголосити, що це було попереднє скликання Верховної Ради, в якій більшість належала антиукраїнським силам. Відповідно до цього закону окуповані території матимуть свої суди та прокуратури, а також «народну міліцію», – наголошують депутати.

Замість цього депутати вбачають потребу у законі, яким окупованими визнаватиметься не лише Крим, але і «окремі райони Донецької та Луганської областей».