×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Фракція «Народний контроль» наполягає на конкурсі інвестпроектів для будівництва сміттєпереробного заводу

У Львівській міській раді пропонують створити спеціальну комісію з проведення інвестиційного конкурсу щодо будівництва нового сміттєпереробного комплексу у місті та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

З такою ініціативу виступив голова фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук сьогодні, 30 червня, під час сесії.

Відповідну ухвалу депутати мають затвердити на наступному пленарному засіданні. За попередньому інформацією, сесія має відбутися 14 липня.

«Не потрібно чекати, допоки Європа дасть кредит. Місту потрібно діяти паралельно, аби чим швидше вирішити проблему. Зокрема, ми пропонуємо створити у міськраді конкурсну комісію з визначення найкращого інвестиційного проекту для комплексного виконання робіт, пов’язаних із організацією поводження (збирання, транспортування) з твердими побутовими відходами, будівництва сміттєпереробного комплексу, рекультивації та експлуатації сміттєзвалища», – наголосив у своєму виступі Валерій Веремчук.

За словами депутата, до складу конкурсної комісії, окрім спеціалістів та відповідних посадовців, мають увійти представники кожної фракції міськради.

Також Валерій Веремчук закликав львівську мерію налагодити співпрацю з місцевими підприємствами, які готові використовувати вторинну сировину зі сміття: папір, пластик, скло тощо. Він пояснив, що це суттєво зменшить об’єм відходів, які зараз вивозять аж на київські полігони. Натомість запропоновані ініціативи дозволять економити і територію сміттєзвалищ, і кошти на паливо.

Зазначимо, затрати для вивезення сміття однією 20-ти тонною машиною у Київ становлять 15 тис. гривень ( ПДВ).

Довідка: ще у 2007-му році у Львівській міській раді було створено спеціальну комісію для проведення інвестиційного конкурсу. Щоправда, тоді прокуратура заблокувала його проведення.