×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівська мерія зверниться до Міністерства освіти з проханням скасувати співбесіди з першокласниками

Львівська мерія звернеться до Міністерства освіти з проханням скасувати співбесіди з першокласниками.

Таке рішення ухвалили депутати міськради, сьогодні, 30 червня, під час пленарного засідання, – повідомляє депутат «Народного контролю», ініціатор звернення Анна Мармуляк.

«В умовах конкурсного відбору, який пропонують більшість спеціалізованих закладів початкової освіти, батьки потрапляють в ситуацію, коли за місцем проживання дитину в школу не приймають, адже, щоб вступити у школу дитина повинна скласти іспити. Це ж під силу не кожному. Окрім того, це ще й дуже великий психологічний тиск. Однак, наголошу , наші діти повинні мати вільний доступ до початкової освіти за місцем проживання», – коментує депутат.
Раніше Анна Мармуляк була учасникам круглого столу «Проблеми початкової освіти у Львові».

Серед присутніх були депутати Львівської міськради, психологи, представники освіти, громадські діячі, журналісти. Всі учасники дискусії дійшли висновку, що співбесіди у школах – дуже великий стрес для дітей. Тож як депутат, вчитель і мати двох дітей Анна Мармуляк запропонувала вимагати у Міносвіти скасувати це нововведення.

Довідка: 27 лютого 1991 року Україна ратифікувала Конвенцію ООН від 20 листопада 1989 року про права дитини – її вважають світовою Конституцією для дітей. Серед основних положень Конвенції є право на освіту, а саме ст. 28 гарантує дітям безкоштовну і обов’язкову початкову освіту та вимагає.