×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Світ побачила книга про Надсяння

У Львівській міській раді відбулась прес-конференція з нагоди виходу книги «Село з Надсяння». Автори – нащадки депортованих з-над Сяну українців: історик Мирослав Бардахівський та депутат Львівської міської ради Роман Грицевич. 
Як повідомив Роман Грицевич, з села Мацьковичі походить його батько, а після операції «Вісла» їхня родина була депортована. І лише через багато років вдалось віднайти цікаві матеріали і висвітлити їх у книзі.
«Сподіваюсь, що на сторінках цього видання читачі знайдуть багато пізнавального матеріалу про наші втрачені землі. Про наших батьків і дідів, адже так важливо зберегти цю пам'ять і передати її далі, нашим дітям».
Історик Мирослав Бардахівський розповів, що йому вдалось зібрати багато матеріалу не лише про рідне село Мацьковичі, а й про історію Надсяння.
«Задум написати книгу у мене виник, коли я розбирав архів покійного батька. Він був членом молодіжного крила ОУН. Батько останні роки багато писав спогадів про рідне село Мацьковичі з Надсяння. Крім цього, він описував і сусідні села та сам Перемишль. Тож у мене виникла думка систематизувати весь цей матеріал і видати книгу».
На думку Василя Шпіцер, міського голови Львова 1990-1994 років, тільки після здобуття Незалежності України , почалось відновлення правдивої історії.
«Книга надзвичайно цікава та легко читається. З неї для себе я почерпнув багато цікавого, адже описаний щоденний побут українців Надсяння, цікаві деталі, наприклад, які були тогочасні ціни. Є інформація про І світову війну, Січових Стрільців, народні традиції. Що цікаво, над багатьма словами поставлено наголоси, щоб ми могли правильно вимовляти назви сіл і містечок».
Зі слів поета Ігоря Калинця, останнім часом з’являється багато літератури про населенні пункти Закерзоння, яка дозволяє відтворити історію цих земель.
«Ця фантастична книга доповнює той ряд. І ця пропала Атлантида потроху починає випливати невеличкими острівцями. Це не тільки історія села, звичаїв, побуту українців, а й енциклопедія усього краю».