×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Народний контроль»: критична ситуація на Грибовицькому сміттєзвалищі вимагає серйозної реакції всіх органів влади

Нагадаємо, вчора, 30 травня, на Львівському міському сміттєзвалищі у селі Грибовичах під час гасіння пожежі стався зсув сміття з висоти 90 метрів.

У результаті, під завалами опинились троє рятувальників та один еколог.

«Зараз усі зусилля спрямовані на пошук людей, що опинилися під завалами, а також на протиаварійні роботи, що мають запобігти можливим негативним екологічним наслідкам. Та коли ці роботи завершаться, необхідно буде провести серйозний аналіз, чому склалася така ситуація, зробити відповідні висновки: організаційні, кадрові, управлінські», – говорить керівник фракції «Народного контролю» в Львівській обласній раді та голова екологічної комісії Андрій Білоус.

Сьогодні і у Львівській обласній, і у міській радах відбулися засідання, на яких прозвучали перші висновки з Грибовицької трагедії.

За словами керівника фракції «Народного контролю» у міській Раді Валерія Веремчука, вирішення проблем, пов’язаних з Грибовицьким сміттєзвалищем, невиправдано затягується.

«Ми розуміємо, що існують певні об’єктивні причини, але є цілий ряд фактів, які свідчать, що робота посадових осіб, відповідальних за цей напрям, є абсолютно незадовільною. Приведу приклад, Ухвала міськради про поводження з побутовими відходами була прийнята ще у 2008 році. Вона передбачала проведення конкурсу на рекультивацію сміттєзвалища, будівництво заводу. Конкурс провели, але переможця чомусь не визначили. Хоча були серйозні пропозиції і тоді, і після цього», – говорить Валерій Веремчук.

«Народний контроль» закликав депутатів змістовно вирішувати цю проблему. Для цього створили робочу групу, куди увійшли представники депутатського корпусу, високопосадовці Львівської міської та обласної рад, облдержадміністрації, екологи та представники громадськості. Також депутати виділили кошти для проведення рятувальної операції на Грибовицькому сміттєзвалищі.