×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Частина дитмайданчиків Львова небезпечні для дітей

Не лише як депутат Львівської міської ради, а й як мама та голова громадської організації, що займається розвитком соціальної інфраструктури міста, я стурбована тим станом, у якому зараз перебуває частина дитячих майданчиків у нашому місті. Йдеться про об’єкти, встановлені з порушенням державних будівельних норм та інших вимог, передбачених чинними законами та підзаконними нормативно-правовими актами. Мушу наголосити, що через це деякі майданчики є небезпечними для дітей,загрожують їхньому здоров’ю, а часом і життю.

Наприклад, такими є дитячі майданчики за адресою:

 1. Пл. Св. Юра,
 2. Пл. Різні,
 3. Вул. Назарука, 1,
 4. Пр. Чорновола, 7в,
 5. Вул. Джерельна, 69 (навколо газорозподільної підстанції).

Відповідно до п.4.10 Державних санітарних правил  планування та забудови населених пунктів, затверджених Наказом МОЗ України N173 від 19.06.96 зі змінами, майданчики для ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку повинні

 • мати не менше, ніж 0,7 м2 для однієї людини;
 • бути розміщені на рівні землі, території подвір'я,
 • бути на відстаніне менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель, внутрішньоквартальних проїздів;
 • бути на відстані не менше 20 м від місць розміщення сміттєзбірників, короткочасних стоянок автотранспорту;
 • відокремлюватися по периметру смугою зелених насаджень, шириною не менше 3 м.
 • бути ізольовані від об'єктів обслуговування, господарських дворів, магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м;
 • не повинні бути прохідними для пішоходів та транзитного руху транспорту.

Відповідно до п.6.6 ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», розміщення майданчиків (дитячих, спортивних) на прибудинковій території, що розташована вздовж магістральних вулиць, узагалі заборонено.

Хочу зазначити, що газорозподільна станція (ГРС) на відкритому дитмайданчику (вул. Джерельна, 69) належить до вибухонебезпечних об’єктів.Розташування дитячих майданчиків у безпосередній близькості до неївзагалі неприпустима!

З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 19, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», прошу:

Негайно вжити належних заходів для приведення дитячих майданчиків у м. Львові до вимог державних будівельних та санітарних норм.

 1. Елементи дитячого майданчика на пл. Св. Юра перенести далі від дороги. Встановити нові елементи та внестицей майданчик до схеми розміщення дитячих та ігрових майданчиків району.
 2. Не допускати прийняття в експлуатацію нових житлових будинків, у яких порушені будівельні та санітарні норми щодо соціальної інфраструктури.

Також ми, в Громадському офісі Української Галицької Партії, і я особисто, разом з активними батьками Львова, створюємо якнайповніший перелік адрес дитячих майданчиків, які облаштовані з порушеннями і є небезпечні для маленьких львів’ян. Разом будемо наполягати на терміновому реагуванні та контролювати процес виконання наших вимог.