×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

ЗАЯВА депутата Львівської міської ради Ігоря Стояновського щодо проведення громадських слухань за адресою вул.Б. Хмельницького, 249

Маю внутрішнє бажання та відчуваю обов’язок поділитися своїми рефлексіями стосовно перебігу подій навколо конфлікту, який виник між мешканцями прилеглих будинків та забудовником за адресою вул. Богдана Хмельницького, 249.
Мешканці прилеглих будинків (вул. Богдана Хмельницького, 241-247, 251-255, вул. Чигиринська, 11, вул. Творча) звернулися до мене під час особистого прийому 25.02.2016 із проханням захистити їхні інтереси та висловили побоювання, що у їхньому мікрорайоні розпочинається підготовка до будівельних робіт, які на їхню думку, можуть порушувати їхні права на громадський простір, створювати дискомфорт та спричинити пошкодження їхніх помешкань.
Особливо мешканці виявили стурбованість, що заплановані будівельні роботи ведуться після обговорення забудовника із невеликою частиною мешканців, яке відбулося 30.08.2015 р. і на якому були присутні лише 42 особи.
Керуючись Законом України “Про статус депутатів місцевих рад” я пообіцяв розібратися у ситуації, з’ясувати правомірність проведення підготовчих будівельних робіт та наголосив, що конфлікт може бути вирішений лише у правовій площині. Неодноразово наголошував мешканцям на необхідності уникати будь-яких форм силового протистояння або інших провокативних дій, а діяти виключно у межах чинного законодавства.
Відтак, ініціативною групою мешканців було складено колективні звернення до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту містобудування Львівської міської ради та у правоохоронні органи із проханням здійснити правомірність підготовчих робіт, будівництва та можливі наслідки, які воно може мати для мешканців прилеглих будинків. Аналогічне звернення я адресував Міському голові Львова 29.02.2016 р.
Водночас із метою привернення уваги громадськості спільно із ГО “Об’єднання Самопоміч” було проведено депутатське розслідування та знято відеосюжет, у якому висвітлено думку мешканців прилеглих будинків, зокрема, щодо відсутності на будівельному майданчику будь-якої інформації про заплановане будівництво, потенційну небезпеку, яка, на думку мешканців, може виникнути при спробі демонтажу забудовником існуючої двоповерхової будівлі, наявність тріщини у прилеглих будинках (вул. Б. Хмельницького, 245 та 247), які, на думку мешканців, можуть збільшитися під час будівельних робіт.
Під час зйомки цього відеосюжету я зателефонував до керівника фірми-забудовника і запропоновав прибути на будівельний майданчик з метою пояснення правомірності будівництва. Спираючись на поважну причину забудовник не зміг прибути, проте запевнив, що має усі передбачені законом документи для здійснення підготовчих робіт, надав вихідні дані зареєстрованої у Держархбудінспекції Декларації про початок виконання підготовчих робіт та Містобудівних умов та обмежень. Мною було негайно перевірено наявність таких документів у реєстрі, про що цього ж дня було поінформовано представника ініціативної групи мешканців.
Зважаючи на переконання мешканців, що будівництво ведеться без врахування їхніх законних інтересів, а дозвільні документи видані на їхню думку на підставі громадських слухань, проведених у довільній формі, на яких була представлена лише дуже незначна частина мешканців прилеглих будинків, я запропонував дочекатися відповіді компетентних органів, до яких були скеровані звернення та ще раз наголосив на необхідності діяти виключно законними методами.
Водночас, ініціативною групою мешканців було скеровано звернення до постійної комісії ЛМР з архітектури і містобудування з проханням організувати громадські слухання, у яких мали би змогу взяти участь значно більша кількість мешканців прилеглих будинків, (у т. ч., 37 осіб із порушеннями слуху, які не були присутні на слуханнях 30.08.2015 р.).
Висловлюю глибоку вдячність комісії архітектури і містобудування за одностайну підтримку ініціативи мешканців та намагання скерувати вирішення проблеми у правовій площині.
Відтак, на 13.04.2016 року було призначено громадські слухання у приміщенні Шевченківської райдержадміністрації. Напередодні, 11.04.2016 р. у засобах масової інформації (інтернет-ресурсах zik.ua та zaxid.net) представником забудовника було наведено копії проектної документації, дозвільних документів та експертиз у т. ч., щодо наявності пошкоджень прилеглих будинків та потенційного впливу запланованої будови на їх стан. Забудовник також надіслав засвідчені копії цих документів на адресу фракції “Об’єднання Самопоміч” у ЛМР, де я у присутності юристів мав можливість пересвідчитися у їхній автентичності.
Відтак, напередодні громадських слухань, попри їх формальну необов’язковість з юридичної точки зору, я мав велике переконання, що вирішення конфлікту мешканців і забудовника скеровано у правову площину і усі зауваження і побажання мешканців будуть почуті, враховані і буде знайдено компромісне вирішення проблеми.
Проте, після прибуття на громадські слухання я одразу зрозумів, що вони відбуваються за сценарієм, який далекий від конструктивного. Насамперед, мешканці прилеглих будинків відмовилися реєструватися, оскільки у залі були присутні мешканці Львова, які проживають у інших частинах міста. Незважаючи на неодноразові пояснення керівника відділу громадського партнерства щодо порядку проведення слухань та їх відкритий характер, тривалий час мешканці вимагали покинути зал “усіх сторонніх, які не є мешканцями мікрорайону Б. Хмельницького”. Після тривалих роз'яснень вдалося заспокоїти мешканців і розпочати громадські слухання.
Проте, одразу після їх початку усі пояснення архітектора проекту переривалися гучними криками групи людей, рівномірно роззосереджених у залі, які, на моє переконання, мали на меті зірвати слухання. На прохання представитися, один із них відповів, що представляє громадську організацію “яка воює із незаконними забудовами”. Проте, ні назви організації, ні власного імені названо не було. Оскільки цих людей я раніше серед мешканців не бачив, я звернувся до представника ініціативної групи, який відповів, що це не є мешканець прилеглих будинків, але це людина “... яка нам допомагає воювати із забудовником...”.
Передбачаючи загрозу зриву слухань, я неодноразово та наполегливо просив мешканців не піддаватися на провокації та дати можливість провести слухання. Проте, під акомпанемент гучних окриків молодих осіб у шкіряних куртках, один із представників ініціативної групи виступив із пропозицією перенести слухання, оскільки вони не ознайомилися із дозвільними і проектними документами забудовника. Водночас, усі копії цих документів пропонувалися представниками відділу громадського партнерства у вигляді роздаткових матеріалів усім бажаючим під час реєстрації на громадські слухання та залишилися незатребуваними до кінця заходу.
Аналізуючи усі обставини громадських слухань 13.04.2016 р. які швидше можна трактувати як такі що не відбулися, попри усі максимально докладені зусилля для їх належної організації відділом партнерства ЛМР, у мене склалося враження, що відбувається стороннє маніпулювання громадою людьми, які до неї непричетні задля досягнення власних цілей.

Як депутат ЛМР, я переконаний, що вирішення будь-яких конфліктних питань може здійснюватися лише із застосуванням правових механізмів та у цивілізований спосіб, адже ми маємо на меті побудувати державу, у якій права кожного мешканця захищені законом.
Аналізуючи ретроспективно усі обставини даного конфлікту, ознайомившись із усіма документами опублікованими забудовником, висновками експертів та наданими компетентними у царині містобудування органами, я зробив висновок, що до цього часу забудовник пройшов усі щаблі передбачені законом у підготовці дозвільної та проектної документації та під час громадських слухань 13.04.2016 року намагався максимально роз’яснити особливості проекту мешканцям та виявляв готовність врахувати їхні інтереси.
Хочу зазначити, що у цій ситуації я не займав і не займатиму сліпо позицію лише однієї із сторін, а керуватимуся лише вимогами Закону. І якщо законні права когось будуть порушуватися, я діятиму лише у правовому полі і не дозволю використовувати будь-ким свій авторитет задля досягнення особистих меркантильних інтересів.
Розуміючи потенційну небезпеку будівництва без належної проектної і дозвільної документації та з метою уникнення необґрунтованого блокування добросовісних забудовників, як депутат від «Об’єднання Самопоміч» ініціюватиму опрацювання правового механізму, який би убезпечив м. Львів від подібних конфліктів у майбутньому. 

Ігор Стояновський