×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У міському бюджеті пропонують передбачити щонайменше 8 млн грн для бюджету участі, – Веремчук

У Львові планують створити громадський бюджет (бюджет участі) та передбачити на нього у міській казні щонайменше 0,5 % коштів бюджету розвитку. Ухвалу мають намір затвердити найближчим часом.
Про це повідомив голова фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук після прес-конференції «Результати обговорення проекту положення про бюджет участі», організованої КВУ та рухом «Чесно».
«Я підтримую ідею створення у Львові бюджету участі. Львів’яни самостійно зможуть визначати, куди скерувати кошти передбачені у ньому. Також містяни з можуть розраховувати на фінансову підтримку для власних, вигідних місту, проектів», – повідомив Веремчук.
Відповідальними за розподіл бюджету участі планують призначити громадські організації, які будуть зобов’язані вести он-лайн голосування щодо об’єктів, на які варто скеровувати кошти.
«Люди, які самостійно долучаються до обрання для ремонту того чи іншого об’єкту, відповідально до нього ставитимуться. Раніше я займався облаштуванням дитячих майданчиків. Тоді до процесу ми долучили громаду. Як результат: майданчики, які ми ремонтували разом з львів’янами, досі у чудовому стані», – повідомив Веремчук.
Довідка: громадський бюджет (бюджет участі) – частина бюджету міста, з якого здійснюється фінансування, визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.
Довідка: бюджет розвитку міста Львова становить 1,6 млрд гривень. Більшість із цих коштів – податки фізичних осіб.

Тут відео: https://www.youtube.com/watch?v=SgbpxrbE8lQ