×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів’яни голосуватимуть за облаштування скверів та дитячих майданчиків

Львів стане одним із перших міст в Україні, де впровадять бюджет участі: мешканці міста зможуть самостійно визначити, куди спрямувати частину бюджетних коштів для покращення благоустрою свого мікрорайону.

Як пояснив депутат Львівської міської ради фракції “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Пундор під час засідання львівського Прес-клубу, впровадження бюджету участі передбачає голосування за ті чи інші проекти. До прикладу, це може бути облаштування дитячого майданчика, скверу чи пішохідного переходу.

Саме голосування відбуватиметься не так, як під час виборів. “Скриньки для голосування будуть встановлені в місцях, де ходить найбільше людей. Наприклад, в ЦНАПах по районах або в райадміністраціях. І це не буде голосування як на виборах – один день з 8 ранку до 8 вечора. Це буде голосування впродовж 15 або й 30 днів. Упродовж цього часу людина може прийти і кинути в скриньку затверджений бюлетень”, - пояснив Андрій Пундор.

Механізм впровадження бюджету участі буде максимально простим. “Мешканці надсилають свої проекти на розгляд органів виконавчої влади, а згодом номінаційна комісія, яка формується із депутатів, виконавчих органів та представників громадськості, прийматиме рішення – чи реалізовувати проект”, - зазначив депутат.

Впровадять бюджет участі у Львові у 2017 році – зараз ще триває робота над його Положенням.

Довідка

Бюджет участі – це частина бюджету міста, з якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

Бюджет участі сьогодні практикують близько двох тисяч міст у світі.