×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівська міськрада підтримала укропівців: Кабміну пропонують впровадити у Львові адресну виплату коштів за субсидії

На сесії Львівської міської ради Ігор Телішевський, голова фракції «Українського об’єднання патріотів - УКРОП», зачитав звернення до Кабінету Міністрів України із пропозицією монетизувати субсидії. Депутати Львівської міської ради підтримали ідею проведення такого експерименту у Львові. У разі успіху такий досвід можна поширити по всій державі.
«Звертаємося до Вас з пропозицією запровадити в рамках пілотного проекту адресну монетизацію виплат субсидій, щоб зрозуміти, як вона буде працювати і, в разі успішного впровадження системи монетизації пільг, цю модель можна буде поширити на всю країну», - йдеться у звернені Львівської міської ради до Кабінету міністрів України.
Аргументація укропівців, що внесли таку пропозицію, проста: «Станом на 1 січня 2016 року субсидії отримували понад 4,5 млн. сімей в Україні. Це означає, що більше 10 млн. громадян живуть у сім'ях, що користуються субсидіями. За даними Державної служби статистики України, у 2015 році населенню нараховано до оплати за житлово-комунальні послуги понад 51 млрд. грн. Субсидій, пільг і компенсацій нараховано близько 25,3 млрд грн.
Наразі залишається надзвичайно актуальною проблема енергозбереження для отримувачів житлових субсидій. Малозабезпечені сім'ї (значна частина яких - це самотні пенсіонери та сім'ї, що складаються лише з пенсіонерів), які отримують державну допомогу, звісно ж, не мають додаткових коштів для здійснення енергозберігаючих заходів, та й у самій програмі субсидій стимули до скорочення споживання недостатні. Пільги є монетизованими практично в усьому світі, а в тій формі, яка є в Україні, вони продовжують експлуатуватися тільки в пострадянських країнах.
Досягти економного споживання послуг можливо лише завдяки адресним грошовим виплатам, це також допоможе спрямувати кошти субсидій, що не використані внаслідок економії споживання послуг, на заходи з енергозбереження».
Окрім того, депутати від фракції УКРОП у Львівській міській раді, звертають увагу на те, що монетизація пільг і субсидій не вдарить по бюджету країни. Сьогодні цілком безадресні багатомільйонні суми безконтрольно йдуть невідомо куди. Якщо в цій сфері навести порядок, то державний бюджет тільки заощадить. Зараз наявна система пільг не вигідна ні громадянам, ні державному бюджету.