×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові збудують Галицький центр кіномистецтва

Над проектом спорудження кінокультурного центру вже два роки працює депутатка Львівської міської ради Ірина Сердюк.

Статус культурної столиці України зобов’язує не лише підтверджувати свій статус численними фестивалями та міськими святами, але й розвивати інші види мистецтва, які в нашому місті або зовсім не розвинуті, або на стадії глибокого забуття. Наприклад, у галузі кіномистецтва, попри неперевершену архітектуру нашого міста, хороші передумови та колись гарну репутацію Львова як одного з центрів знімання фільмів за радянських часів, сьогодні немає чим особливо пишатися. Не лише виробництво кінострічок, але й система кінопрокату у Львові залишається практично на нульовому рівні.

Зараз у місті з 750-тисячним населенням працює всього дві всеукраїнські мережі кінотеатрів, які в основному показують комерційне кіно закордонного виробництва, та всього 2 діючих кінотеатри комунальної власності, які не надто популярні серед львів’ян, є збитковими та дотуються з місцевого чи державного бюджетів. А про колись серйозні кіностудії, що працювали на території Львова, зараз годі й згадувати.

«Львів – безумовно, культурна столиця України, але ми маємо не тільки дбати про збереження культурної спадщини, яка залишилася нам історично, але й творити нову, сучасну історію нашої культури. Адже сучасна мережева культура потребує якомога більше відкритих майданчиків та культурних просторів, яких на сьогодні у Львові відчутно бракує, - для реалізації амбітних планів і комунікації наших місцевих, як іменитих митців, так і молодих представників сучасного мистецтва», – зазначила Ірина Сердюк.

За словами депутата, сьогодні Львів правильно позиціонується місцевою владою як осередок сучасних ІТ-технологій, як центр бізнес-туризму та шопінгу. До Львова потрібно приваблювати якомога більше туристів, залучати інвесторів, що будуть готові у такий економічно скрутний час вкладати кошти у будівництво сучасних культурно-розважальних, торгових та бізнес-центрів, які стануть осередками проведення багатьох мистецьких, інвестиційних та бізнес-форумів, конгресів, семінарів, з’їздів, кінофестивалів, тижнів моди тощо.

Одним із таких проектів має стати Галицький центр кіномистецтва, будівництво якого розпочалося за адресою пл. Галицька, 15. Заклад по суті є спадкоємцем колись дуже популярного у Львові кінотеатру «Україна». Проект включає сучасний кінотеатр та арт-центр, конференц-холи, фешн-центр, де планується проводити міжнародні кінофестивалі, покази некомерційних кінострічок, виставки сучасного мистецтва, бізнес-форуми, інвестиційні форуми, семінари, тижні моди, fashion-покази відомих брендів та дизайнерів тощо.

«Географічна близькість до Європи та архітектурна схожість нашого міста з багатьма європейськими містами дають надію Львову відродити кіноіндустрію, а також стати майданчиком для відкриття нових імен в українській культурі та сучасному мистецтві. Відтак, наступним кроком я бачу реалізацію моєї давньої мрії – започаткування та проведення Львівського міжнародного кінофестивалю», – додала Ірина Сердюк.