×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Веремчук про переваги ОСББ: господарями будинку стануть його мешканці

Зі створенням ОСББ працівники ЖЕКу не втратять роботу. Частина з них працюватимуть у керуючих компаніях, інші ж і надалі виконуватимуть низку загальноміських комунальних робіт.
Про це заявив голова фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук під час програми «Топ Тема» на телеканалі «Львів ТБ».
Зокрема, депутат пояснив, щоб створити ОСББ чи призначити управителя дому, потрібна ініціативна група щонайменше із трьох чоловік. Також треба отримати виписку з БТІ та повідомити власників будинку згідно з реєстром.
Опісля, за 14 днів до дня проведення, треба повідомити про загальні збори в будинку й на них проголосувати «за» чи «проти» створення ОСББ. Щоб створити ОСББ потрібно 50% голосів співвласників усіх приміщень. Виписка з БТІ якраз чітко вказує, у кого скільки квадратних метрів знаходиться у власності.
«Я спілкувався з мешканцями будинків, де діє ОСББ, і не пригадую жодного випадку, щоб вони пошкодували про такий перехід. Я поділяю думку, що господарями будинку мають бути співвласники будинку, люди мають знати, на що витрачаються їхні кошти і самим обирати, що варто першочергово зробити у будинку», – каже депутат.
Також Валерій Веремчук певен, зі створенням керуючих компаній, що приходять на зміну ЖЕКам, з’явиться конкуренція, що значно покращить якість послуг.


Посилання на відео: http://www.lviv-tv.com/index.php/proekti/top-tema.html?wid=2148


Довідка: цьогоріч з 1 липня вступає в дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (ОСББ). Відтак співвласники багатоквартирного будинку можуть вільно обрати форми управління власним будинком.
Закон передбачає три форми управління:
Здійснення управління багатоквартирним будинком співвласниками. Усі рішення щодо управління багатоквартирним будинком приймаються на зборах співвласників.
Управління багатоквартирним будинком управителем. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю. Управителем багатоквартирного будинку може бути фізична особа-підприємець або юридична особа
Створення співвласниками багатоквартирних будинків об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку)
Якщо до 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників та не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради на території, на якій розташований багатоквартирний будинок.